nieruchomoscipodlaskie.pl

Odpowiednia realizacja naszych celów

Kredyt hipoteczny bez wkładu własnego – czy to możliwe?

Marzy Ci się własne mieszkanie? A może jesteś zwolennikiem przestrzeni, spokoju i wygody i chciałbyś posiadać własny dom? Niestety w dzisiejszych czasach ceny nieruchomości nie pozwalają nam na zrealizowanie naszych marzeń bez pomocy finansowej banku, jakim jest kredyt hipoteczny, ale czy możemy go dostać, nie pozbywając się naszych oszczędności? Czy taka forma pomocy finansowej musi zawierać wkład własny? Czym on jest i jaki procent musimy posiadać podczas starania się o kredyt hipoteczny? Przeczytaj artykuł, który przybliży Ci kwestię finansowania Twojej przyszłej nieruchomości. 

Czy wzięcie kredytu hipotecznego bez wkładu własnego jest możliwe?

W dzisiejszych czasach trudno o odłożenie potrzebnych funduszy na wybudowanie własnego domu bądź zakup mieszkania. Chcemy zapewnić sobie i swojej rodzinie odpowiednie miejsce, w którym będą czuć się swobodnie, ale aby spełnić nasze cele, niezbędne jest wzięcie kredytu hipotecznego. Czy takie przedsięwzięcie niesie za sobą większe koszta? Warto by zacząć od samego początku. Czym dokładnie jest kredyt hipoteczny? Jest to nic innego jak zobowiązanie pieniężne, po które sięgamy do instytucji bankowych. Musi być przeznaczone na zakup lub remont nieruchomości. W takich sytuacjach najczęściej potrzebny jest wkład własny. Zatem czym on właściwie jest? Wkład własny, jest wkładem pieniężnym lub majątkowym, który zaliczamy do naszego kredytu w celu częściowego pokrycia zobowiązania. Najczęściej wynosi on 20% kwoty pożyczonej w banku, ale znajdziemy placówki, które dają możliwość 10% wkładu własnego, co jest rewelacyjnym udogodnieniem w przypadku gdy ciężko nam zaoszczędzić tak dużą kwotę pieniędzy. Bardzo często bank daje nam możliwość wkładu własnego nie tylko w formie gotówki, ale również innych zabezpieczeń, jakimi są inne nieruchomości, działka budowlana, deklaracje sprzedaży nieruchomości, papiery wartościowe lub inne obligacje. Niestety wkład własny w dzisiejszych czasach jest koniecznością, której nie da się obejść. Wysokość wkładu własnego zależna jest od wysokości kwoty, o którą ubiegamy się w banku. Zatem jeśli chcielibyśmy uzyskać kredyt hipoteczny, musimy liczyć się z tym, że niezbędne będzie dostarczenie wkładu własnego w gotówce lub innych formach zabezpieczenia, na które pozwoli nam bank. 

Kredyt hipoteczny

W ofercie każdego banku możemy liczyć na produkt, jakim jest kredyt hipoteczny. Jak sama nazwa mówi, jest on udzielany osobom, chcącym przeznaczyć je na budowę nieruchomości. Głównym zabezpieczeniem banku w przypadku braku spłaty zobowiązania jest hipoteka, na którą został zaciągnięty kredyt. Bank otrzymuje prawo do przejęcia hipoteki od właściciela na rzecz spłaty zobowiązania. Zatem rozważając zaciągnięcie kredytu hipotecznego, zastanówmy się, czy nasz budżet jest na tyle duży, aby spłacać w terminie raty kredytu. Jeden błąd może pochłonąć lata naszej pracy oraz marzenia, które w przyszłości obejmowały naszą wymarzoną nieruchomość. 

Jeśli nie czujemy się na siłach, aby samemu wybrać bank oraz dostosować kwotę kredytu do naszych potrzeb, skorzystajmy z profesjonalnej pomocy specjalisty do spraw kredytów, który zajmie się wszelkimi niezbędnymi dokumentami oraz zaopiekuje się nami na tak trudnej drodze, jaką musimy przejść, starając się o pomoc finansowa i spełnienie marzeń związanych z naszą nieruchomością. Jeśli planujesz zasięgnięcie kredytu, śledź aktualne zmiany i programy rządowe, które w przyszłości mogą umożliwić otrzymanie zobowiązania w formie kredytu hipotecznego bez wkładu własnego. Powstające udogodnienia mają na celu spełnianie marzeń przyszłych rodziców i dzieci. Jeśli potrzebujesz innej pomocy finansowej, udaj się do banku w celu zasięgnięcia wszelkich niezbędnych informacji. Podaruj sobie i swoim najbliższym życie, o którym zawsze marzyliście. Mamy nadzieję, że artykuł przybliżył temat kredytu hipotecznego i objaśnił wszelkie niejasności związane z tym tematem.

Anna Trzeszczkowska