nieruchomoscipodlaskie.pl

Czy pośrednik w sprzedaży to dobry pomysł?

Jak wybrać dobre biuro nieruchomości?

Sprzedając nieruchomość bądź szukając do niej najemcy, bardzo często decydujemy się na pośrednika, który nam w tym pomoże. W wielu przypadkach zależy nam na czasie i chcemy, aby transakcja była sfinalizowana w dość szybki sposób. Zatem jaki pośrednik będzie dla nas idealny? Co powinniśmy zrobić oraz na co zwrócić uwagę podczas wyboru biura nieruchomości? Przeczytaj ten artykuł, aby mieć pewność, że szukając biura nieruchomości, nie pominiesz żadnego istotnego szczegółu, a Twój wybór przyniesie Ci oczekiwane efekty. 

Na co zwrócić uwagę szukając idealnego biura nieruchomości? 

Na samym początku przygody szukania idealnego biura nieruchomości, którego zdaniem będzie sprzedać lub wynająć naszą nieruchomość jest odpowiednie rozeznanie się. Jeśli mamy znajomych, którzy korzystali już z takiej pomocy, warto zapytać o ich doświadczenia oraz opinię na ten temat. Jeśli posiadają dobre opinie i odczucia odnośnie współpracy z agentem, może warto by skorzystać z pomocy właśnie tego samego agenta. Po co szukać dalej, jeśli na wyciągnięcie ręki mamy gwarancję dobrego wyboru? Jeśli jednak nie posiadamy takich kontaktów, na co powinniśmy zwrócić uwagę? Nasz przyszły agent przede wszystkim powinien być komunikatywny. Chyba każdemu z nas zależy na tym, aby mieć odpowiedni kontakt z osobą, która będzie zajmowała się naszą nieruchomością. Osoba z taką cechą bardzo szybko nawiązuje kontakty i sprawia, że inni czują się przy niej swobodnie. Jest do dość ważne w pozyskiwaniu nowych nabywców naszej nieruchomości. 

Drugim bardzo słusznym punktem, na który warto zwrócić uwagę, jest kompetentność danej osoby. Niezbędna dawka wiedzy na temat rynku nieruchomości oraz klientów może znacznie pomóc w tym procesie. Im większe doświadczenie posiada agent nieruchomości, tym mamy większą gwarancję szybkiej finalizacji całego procesu. Na początku powinniśmy zadać kilka trudniejszych pytań i obserwować reakcję agenta. Nie musi on wszystkiego wiedzieć, ważne jest, aby odpowiednio podszedł do tematu i postarał się udzielić nam odpowiedzi. 

Idealny agent powinien również przedstawić nam szereg działań dostosowanych do naszych oczekiwań. Dzięki temu mamy pewność, że podejdzie do naszego tematu w taki sposób, aby przynieść nam szybko zyski. Nie będzie samodzielnie czekał na klienta, który nie wiadomo, czego chce, tylko zacznie działać.

Pamiętajmy również, aby nasz agent był uczciwy i rozważny. Chyba nikt z nas nie chce być zastraszany przez osobę opiekującą się naszą nieruchomością. Unikajmy osób, które kierują w naszą stronę zdania, których nie powinniśmy słyszeć takie jak to, że bez jego pomocy nie sprzedamy/wynajmiemy nieruchomości lub wiele innych, które negatywnie wpłyną na nasze relacje. Agent nieruchomości powinien służyć pomocą i dobrą radą. Powinno go cechować zaangażowanie w każdy projekt co dam nam gwarancję odpowiedniego podejścia do naszej sprawy. Jeśli znajdziemy już idealnego kandydata, podpiszmy z nim umowę na wyłączność. Jest to znacznie lepsza opcja, która zapewni nam ze strony agenta szereg wszelkich zadań, przynoszących nam zyski. 

Czy skorzystanie z pomocy pośrednika to dobry wybór?

 Sprzedaż lub wynajem naszej nieruchomości wiąże się z wieloma kwestiami, na które nie każdy z nas ma czas. Sporo czasu spędzimy na pokazywaniu jej potencjalnym klientom, wystawianiu ogłoszeń oraz odbieraniu wielu telefonów. A co jeśli nie mamy na to najzwyczajniej w świecie czasu? Kto powinien się tym zająć? Na ratunek w takich chwilach na ratunek przybywają nam pośrednicy. Najczęściej decydujemy się na skorzystanie z usług biura nieruchomości, które przejmie wszystkie obowiązki. Oferuje ono wsparcie w całym procesie znalezienia potencjalnego klienta. Zadba o rewelacyjną reklamę w formie ogłoszenia, gdzie będą dołączone profesjonalne zdjęcia, a w wielu przypadkach nawet o odpowiednią dekorację wnętrza, która znacznie ułatwi nam znalezienie nabywcy. Z biurem nieruchomości mamy pewność, że działania odnośnie sprzedaży czy najmu są stałe. W przypadku kiedy robimy to samodzielnie z brakiem czasu, nie będą one wystarczalne a wskutek czego cały proces może znacznie się wydłużyć. Zatem jeśli mamy wybór oraz możliwości, powierzmy naszą nieruchomość we właściwe ręce, które dadzą nam gwarancję  oczekiwanych efektów znacznie szybciej. 

Mamy nadzieję, że artykuł rozwiał wszelkie wątpliwości odnośnie pracy z pośrednikiem nieruchomości oraz to, że dostarczyliśmy niezbędną wiedzę odnośnie idealnego pośrednika.

Anna Trzeszczkowska