nieruchomoscipodlaskie.pl

Nowoczesne wykończenia wnętrz zyskały wielu miłośników

Beton, czyli wykorzystanie nowoczesnych technik wykończenia wnętrz!

Coraz częściej decydujemy się na wnętrza w stylu nowoczesnym. Odchodzimy od standardów, stawiając na własny komfort i poczucie spokoju w naszej nieruchomości. Wykorzystanie elementów betonowych zapewni nam efekt elegancji, jak również nowoczesności. 

Wykorzystanie betonu jako nowoczesny element wykończenia wnętrz

Najczęściej wykorzystywane w wykończeniach wnętrz są płyty betonowe, które przyklejamy na powierzchnię, dając efekt ściany betonowej. Mogą one mieć różne wielkości i struktury, jak również szeroką gamę kolorystyczną, co pozwala nam dopasować odpowiedni wygląd ścian do naszego wnętrza. Najczęściej taki styl łączymy z  drewnem lub metalem, co daje spektakularny efekt wizualny naszych wnętrz. Bardzo efektownie wygląda również połączenie betonu ze szkłem. Najczęściej takie połączenia wykorzystywane są w pomieszczeniach typu loft, dając poczucie dużej przestrzeni przy niewielkim metrażu. Taki wystrój pozwala nam czuć się swobodnie w całej przestrzeni naszego mieszkania lub domu. 

Bardzo często wykorzystuje się również imitację betonu. Jest to beton architektoniczny o strukturze betonu, którą należy bezpośrednio nałożyć na ścianę, następnie odpowiednio uformować, aby stworzyć właściwy efekt wizualny. Tak przygotowaną ścianę możemy pokryć odpowiednią farbą, aby zapewnić jeszcze lepszy efekt wizualny w formie blasku jak również z dodatkiem błysku.  

Również coraz częściej wykorzystywane w nowoczesnych wnętrzach są gołe ściany betonowe, które będą stanowić oryginalny element naszego pomieszczenia. Wymagają one nałożenia zabezpieczającego powierzchnię preparatu, który da pewność, że ściana nie ulegnie szybkiemu zniszczeniu, a jej efektem będziemy mogli cieszyć się przez dłuższy czas. 

Kiedy należy postawić na wykończenie wnętrz z efektem dekoracyjnego betonu?

Efekt betonu najczęściej wykorzystujemy w nowoczesnych wykończeniach wnętrz. W połączeniu z minimalizmem całości wnętrza oraz wykorzystaniem wielu innych form typu metal, a nawet szkło, efekt betonu prezentuje się spektakularnie. Najbardziej popularną formą mieszkań, w których wykorzystuje się takie połączenia, są pomieszczenia typu loft. Jest to duża przestrzeń, która nie jest podzielona na inne pomieszczenia ścianami działowymi. Taki efekt sprawia, że pomieszczenie wygląda niestandardowo i przykuwa wzrok każdego.

Beton wykorzystuje się również w celu optycznego powiększenia pomieszczenia w sposób wizualny. Beton nie daje efektu przytłoczenia, ponieważ jest  bardzo minimalistyczny, co sprawia, że będziemy czuć się w takim wnętrzu bardzo komfortowo.

Właściwości użytkowe, które towarzyszą betonowi, są bardzo wysokie, co pozwala nam wykorzystać go także w pomieszczeniach takich jak łazienka czy nawet kuchnia. Jest on odporny na wilgoć, dzięki czemu możemy zaimplementować go w dowolnym miejscu w kuchni, a nawet na wszystkich ścianach w łazience, co pozwoli uzyskać nam nowoczesny design, w którym nie ma zbędnych dodatków.

Efekt betonu towarzyszy również wykańczaniu wnętrz w stylu np. skandynawskim. Cechuje się on prostotą jak również minimalizmem, który pozwala nam stworzyć przestrzeń, w której znajdziemy zielone rośliny jak również naturalne tkaniny co tworzy całościowo doskonałą kompozycję. W stylu skandynawskim często przewija się również motyw drewna. Najczęściej występuje w postaci drewnianych mebli, które sprawiają, że pomieszczenie staje się dużo bardziej przytulne i komfortowe.

Kto pomoże nam w stworzeniu betonowego efektu w naszym domu?

Najczęściej montażem i realizacją wykończenia wnętrza z dodatkiem imitacji betonu zajmuje się firma świadcząca usługi wykończenia wnętrz. Wszystko zależy również od umiejętności i doświadczenia danej firmy. Jeśli chcemy upewnić się, czy nasze założenia pasują do wnętrz naszych pomieszczeń, należy udać się do architekta, który stworzy wizualizację, która pozwoli nam zapoznać się z przyszłym efektem imitacji betonowej naszych ścian. 

Anna Trzeszczkowska