nieruchomoscipodlaskie.pl

Dobra kabina prysznicowa. Jak wybrać?

Wybór dobrej kabiny prysznicowej ma bardzo duże znaczenie. Zapewnia ona komfortową kąpiel, a także jest idealnym uzupełnieniem wystroju całej łazienki. Na rynku dostępne jest bardzo wiele różnych modeli kabin. Warto wiedzieć czy się kierować, aby podjąć właściwą decyzję. 

Kabina prysznicowa idealna. Jak wybrać?

Kabiny prysznicowe mają bardzo wiele zalet, które sprawiają, że jest to o wiele bardziej atrakcyjne rozwiązanie niż wanna. Dzięki niej można zaoszczędzić wiele miejsca w łazience, a także sporo wody i czasu. Biorąc prysznic oszczędza się nawet dwa lub trzy razy więcej wody niż kąpiąc się w wannie. W ten sposób można dbać o środowisko i oszczędzać na rachunkach. 

Sklep z zestawami łazienkowymi posiada w swojej ofercie wiele różnych modeli kabin prysznicowych. Dlatego, wybór idealnego egzemplarzu może być nie lada problemem. Zastanawiając się nad zakupem, warto wziąć pod uwagę kilka ważnych aspektów. 

Czy rozmiar kabiny prysznicowej ma znaczenie?

Wybierając kabinę prysznicową w pierwszej kolejności, należy wziąć pod uwagę rozmiar łazienki i ilość miejsca, które można przeznaczyć na kabinę. W ten sposób można ustalić jaki wymiar będzie najlepszy. Do najbardziej popularnych należą kabiny 90 x 90 cm, jednak dostępne są także nieco mniejsze kabiny np. 80 x 80 cm lub 80 x 70 cm. W bardzo małej łazience dobrze sprawdzi się kabina prysznicowa narożna. Przylega ona do dwóch ścian łazienki, co pozwala na zagospodarowanie całej przestrzeni pomieszczenia. 

Kolejną bardzo ważną kwestią jest sposób otwierania drzwi kabiny. Do wyboru są drzwi wahadłowe, otwierane na zewnątrz lub bardzo popularne drzwi przesuwne, które nie zajmują zbyt dużej ilości miejsca. 

Kabina prysznicowa ładna czy praktyczna

Wybierając wymarzoną kabinę prysznicową należy też zastanowić się, w którym miejscu prysznic zostanie umieszczony. Inny model sprawdzi się we wnęce, a inni na całej długości ściany. Na to jaką kabinę się wybierze, wpływa także to, kto będzie z niej korzystał. W przypadku osób starszych i niepełnosprawnych najlepszym rozwiązaniem będzie kabina walk-in. Nie posiada ona drzwi, a także brodzika, którego trzeba by przekroczyć. Kabina tego typu może zostać dodatkowo wyposażona w takie udogodnienia jak np. specjalny drążek czy krzesełko. Dzięki temu komfort użytkownika będzie większa. Z kolei, jeżeli w domu mieszkają małe dzieci, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie kabina z brodzikiem. Można do niego nalać wodę, co pozwoli na zastąpienie wanienki dla małych dzieci. 

Kabina prysznicowa powinna także być dopasowana do wystroju danego pomieszczenia. Inna kabina będzie pasowała do wnętrz tradycyjnych, a inna w łazienkach nowoczesnych. Dobrze dobrana kabina może stanowić bardzo atrakcyjną dekorację wnętrz. Mamy wiele opcji do wyboru. Obecnie kabina prysznickowa może być piękna i praktyczna zarazem..

Kabina prysznicowa łatwa do czyszczenia

Wybierając kabinę prysznicową, dobrze jest także zwrócić uwagę na aspekty higieniczne. Najprostsza do czyszczenia jest kabina walki-in. Cechuje się ona brakiem zakamarków i miejsc, w których gromadzi się brud. Najtrudniej wyczyścić modele narożne, które posiadają przesuwne drzwi. Bardzo łatwe w utrzymaniu czystości są kabiny wykonane ze szkła hartowanego, które jest przykryte specjalną powłoką. 

Dokonując zakupu kabiny prysznicowej, warto zwrócić uwagę na materiały, z których ją wykonano. Modele wysokiej jakości z pewnością będą służyły przez naprawdę długi czas. Wszelkie elementy powinny być odpowiednio lakierowane, najczęściej metodą proszkową. Duże znaczenie ma także jakość uszczelek, dzięki którym kabina zachowa doskonała szczelność. 

Hydromasaż i inne dodatkowe funkcje

Warto zaznaczyć, że dostępne na rynku kabiny prysznicowe mogą mieć także szereg dodatkowych funkcji. Bardzo ciekawą możliwością jest hydromasaż. Istnieje także możliwość podłączenia radia. Niektóre modele kabin posiadają zintegrowany panel sterujący, który umożliwia skorzystanie z szeregu udogodnień. Takie kabiny wymagają jednak podłączenia do prądu. 

Na rynku dostępny jest ogrom najróżniejszych modeli kabin prysznicowych. Jednak wybór nie musi być taki przytłaczający. 

Warto wziąć pod uwagę wszelkie wyżej wymienione kwestie, zapoznać się z dostępną ofertą i podjąć dobrą decyzję.

 Każda kabina ma swoje plusy i minuty, wszystko zależy od indywidualnych preferencji inwestora. Dobrze jest wybrać kabinę prysznicową, która będzie idealnie pasowała do stylu, w którym utrzymana jest łazienka i do potrzeb domowników. 

Wyjątkowe kabiny prysznicowe oraz wszystko do Twojej łazienki i domu znajdziesz na www.lentis.pl/sklep/