nieruchomoscipodlaskie.pl

Kreatywność w aranżowaniu wnętrz

Współczesne trendy w aranżacji wnętrz nie zmieniają się w takim tempie jak trendy odzieżowe, jednak w tym przypadku problem jest nieco inny. Większość osób nie ma styczności z szeroko rozumianą architekturą przestrzeni. W związku z tym projektowanie wnętrz na własna rękę może okazać się dużo trudniejsze niż nam się na początku wydawało. Brak określonego punktu zaczepienia czy zbyt duży wybór materiałów, wyposażenia może skutecznie ostudzić zapał. Jak wyjść zatem z tego impasu?

Bardzo popularnym rozwiązaniem jest ostatnimi czasy współpraca z architektami wnętrz.

– To prawda, wykonując ten zawód możemy udzielić nieocenionych porad w zakresie najlepszych rozwiązań architektonicznych w przestrzeni, którą zainteresowani są klienci. Bierzemy pod uwagę indywidualne preferencje i wyczucie stylu, dzięki temu nie trzeba się martwić ze efekt pracy całkowicie rozminie się z oczekiwaniami – mówi Mateusz Czeczko, Architekt Wnętrz z biura Czeczko Design Studio

Podczas wstępnych rozmów wystarczy, że klient odniesie się do wstępnych propozycji, tablicy inspiracji czy gotowych projektów. To pomoże określić gust jak i estetykę, w której klient czuje się najlepiej.

– Dzięki temu można oszczędzić czas, nerwy i dodatkowo można być całkowicie spokojnym, że zatrudniony architekt wnętrz stanie na wysokości zadania. Trzymamy się ustalonych wytycznych, wzbogacamy je o interesujące rozwiązania, które mają szansę znacząco unowocześnić przestrzeń jak i polepszyć jej użytkowość – dodaje Mateusz Czeczko.

Nie można zapominać także o innej bardzo istotnej zalecie zatrudniania architektów wnętrz. Powierzając mieszkanie czy dom kreatywnym ekspertom mamy dostęp do wielu różnorodnych inspiracji, śledzimy współczesne trendy.

– Umiejętnie i profesjonalnie potrafimy mieszając rozwiązania, które nie tylko maja być estetyczne wizualnie ale tez ergonomiczne I funkcjonalne. Dzieki temu klienci mają absolutną pewność, że efekt prac będzie zaskakujący nie tylko dla domowników ale również dal gości – mówi architekt wnętrz.

Czy usługi architekta wnętrz stanowią dużą część budżetu klienta? Absolutnie nie! Cena za projekt uzależniona jest od powierzchni, stylu w którym ma być projektowane wnętrze, a także od budżetu inwestora. Ilość detali czy czasu realizacji wnętrza oraz czy architekt wnętrz ma sprawować nadzór nad realizacją, są bardzo istotne. Niestety przy wyborze biura projektowania wnętrz decydującą rolę odgrywa cena za projekt, a nie profesjonalizm biura/projektanta czy też jego doświadczenie. I tu trzeba powiedzieć sobie jasno, że nie jest to najlepsza droga w kreowaniu wnętrz, szczególnie, że to wnętrza w 100% decydują o wygodzie i komforcie użytkownika.

Dzięki odpowiednim sposobom architekci mogą zamaskować mankamenty mieszkania czy domu i podkreślić atuty projektowanej przestrzeni, pokazując to co najlepsze. Oszczędność czasu, pieniędzy i posiadanie wyjątkowego wnętrza to główne zalety kreatywnej współpracy z architektem wnętrz.

O FIRMIE

Studio Czeczko Designe dba o każdy element zarówno projektu jak i budynku, pokrywając wszystkie aspekty od koncepcji do realizacji. Zaczyna od ścisłej współpracy z klientem, aby zrozumieć jego potrzeby i przełożyć je na innowacyjne i kreatywne rozwiązania projektowe.

Czeczko Designe oferujemy szeroki wachlarz usług projektowych takich jak:

*konsultacje projektowe,

*konsultacje z zakresu kupna – sprzedaży nieruchomości,

*projekty wnętrz mieszkalnych,

*projekty wnętrz komercyjnych,

*projekty mebli i oświetlenia.

Umów się na bezpłatne konsultacje.

KONTAKT

Czeczko Design Studio

Elektryczna 4

15-080 Białystok

+48 791 700 192

www.czeczko-design.com