nieruchomoscipodlaskie.pl

Eksperci z Akcessu radzą…

…jak dobrać odpowiednie płytki do wnętrza?

Przy wyborze płytek ceramicznych do mieszkania sugerujemy się zazwyczaj ich wyglądem wizualnym. Chcemy stworzyć wnętrze odpowiadające naszym gustom, w którym będziemy czuć się komfortowo i bezpiecznie. Jak wybrać odpowiednie płytki do dowolnego pomieszczenia oraz jego funkcji? Na te i inne pytania odpowiadają eksperci z białostockiego Akcessu.

Obecnie na rynku znajdziemy ogromny wybór materiałów, co też może w pewnym stopniu utrudnić nam podjęcie decyzji. Dlatego warto zwrócić uwagę również na właściwości techniczne płytek ceramicznych aby nie tylko cieszyły oko ale również służyły przez lata.

Białostocki salon Akcess przy ulicy Radzymińskiej – to miejsce gdzie jest ogromny wybór płytek wielu znanych i cenionych na świecie producentów. Tu każdy klient znajdzie to czego szuka, nawet jeżeli nie ma pomysłu na aranżacje wnętrz. Wówczas architekci Akcessu zajmą się projektem. Natomiast ci, którzy wiedzą czego szukają mogą liczyć na fachową poradę podczas wyboru odpowiednich płytek. Co ważne większość materiałów jest dostępnych od ręki.

Piękno i funkcjonalność

W przypadku płytek podłogowych szkliwionych należy zwrócić szczególną uwagę na klasę ścieralności, która wskazuje, w których miejscach dany materiał może zostać użyty. Pięć klas ścieralności określanych jest za pomocą parametru PEI. Im wyższe PEI tym większa odporność szkliwa na ścieranie. Warto też wiedzieć, że pierwsze objawy ścierania widać najbardziej na powierzchniach ciemnych i błyszczących.

– Płytki ceramiczne występują w wykończeniach matowych i błyszczących, a teraz również coraz bardziej popularnej wersji lappato. Jest to powierzchnia dająca efekt pół poleru pół matu, co w efekcie sprawia, że wygląd końcowy jest bardzo estetyczny i atrakcyjny wizualnie. To nie jedyne zalety tej powierzchni. Ważnym aspektem tego rodzaju płytek jest jej łatwe utrzymanie w czystości, a efekt odbicia światła pomoże w optycznych powiększeniu powierzchni pomieszczenia – mówi Beata Bazyluk przedstawiciel Akcessu.

Nie tylko do kuchni i łazienki

Płytek coraz częściej używa się nie tylko w łazience czy kuchni. Doskonale sprawdzają się także innych pomieszczeniach w domu – w salonie, sypialni. W tych przypadkach możemy użyć płyt wielkoformatowych, których wzory niejednokrotnie zastępują obrazy, stanowią element dekoracji, zastępują tapetę i co najważniejsze są trwałe. Praktycznie każda płytka nadaje się na okładzinę na ścianę.

Co raz częściej pytki stosuje się jako okleiny mebli – płyty na drzwi szafy, fronty szafel kuchennych. W kuchni znajdują też zastosowanie jako blaty i na wyspach kuchennych.

Wybór odpowiedniego wzoru, koloru podyktowany jest tylko gustem, wybranym stylem.

– Ważne jest aby znać lub wspólnie z architektem określić styl i przeznaczenie wnętrza a później dobrać płytki o odpowiednich właściwościach technicznych. Liczy się też wzór, kolor i wykończenie płytek – mówi Beata Bazyluk z białostockiego Akcessu.

Płyty gresowe na tarasach i schodach

W tych przypadkach sprawdzą się płyty gresowe o grubości 2 cm. Są idealne do zastosowania na zewnątrz, ponieważ są mrozoodporne, wytrzymałe na uderzenia, pod wpływem warunków atmosferycznych nie zmieniają swoich właściwości i koloru, odporne na pęknięcia, antypoślizgowa powierzchnia.

Mogą być klejone lub układane jak podłogi „pływające” – bez klejenia. Mogą być instalowane na różnym podłożu – np. na trawie, żwirze, betonie czy innym utwardzonym podłożu.

Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej :

http://www.akcess.com.pl/pl/catoffert/plytki-ceramiczne/

Zapraszamy do salonu przy ulicy Radzymińskiej 14 w Białymstoku.