nieruchomoscipodlaskie.pl

Eksperci z firmy Dobry Szklarz polecają ścianki prysznicowe

Jak zaprojektować małą łazienkę, by była efektowna i praktyczna? Architekci coraz częściej tradycyjne kabiny prysznicowe zastępują ściankami prysznicowymi. Te rozwiązania pozwalają dopasować wielkość przestrzeni natryskowej do naszych potrzeb.

Ogromna popularność ścianek prysznicowych wynika przede wszystkim z ich zalet. Takie ścianki pozwalają wydzielić miejsce natryskowe niemal w każdych warunkach i w każdej przestrzeni. To ważne szczególnie w małych łazienkach, których ciekawa aranżacja z zachowaniem wysokiej funkcjonalności jest wyjątkowo trudna.

Dobry Szklarz – to firma, która jest doskonale znana na białostockim rynku. W jej asortymencie są między innymi ścianki prysznicowe. Dodatkowo klienci mogą zamówić zarówno różnorodne rodzaje luster, paneli szklanych do kuchni, kabin prysznicowych, drzwi szklanych, czy balustrad, szyb zespolonych oraz szkła kominkowego. Spełnieniem realizacji ze szkła jest możliwość ich zamówienia w salonie oferującym profesjonalną realizację usług.

Doświadczeni fachowcy i pasjonaci realizacji tworzonych w szkle to zespół Dobrego Szklarza. Z białostocką firmą współpracują nie tylko przedsiębiorstwa, architekci i projektanci, ale również klienci indywidualni. I co ważne, właśnie oni coraz częściej chcą zaufać lokalnym profesjonalistom w branży, niż wielkim, sieciowym firmom oferującym podobne usługi. Dziś docenia się głównie jakość i staranność oferty dostępnej na lokalnym rynku, nie stawia się na jej masowość i wielomilionową bylejakość produkcji.

Kabiny typu walk-in to inaczej kabiny otwarte – duże tafle szkła bez ruchomych elementów czy drzwi. Zbudowane zaledwie z jednej tafli czystego szkła idealnie wkomponują się w wystrój każdej łazienki. Prosto, bez ozdób, zbędnych dodatków, za to wygodnie i funkcjonalnie. Neutralna szklana powierzchnia ścianki nie będzie dominowała nad otoczeniem. Ścianki prysznicowe pozwalają zbudować kabinę natryskową w takiej konfiguracji, jaka nam najlepiej odpowiada, włącznie z tworzeniem kabiny typu walk-in.

– To rozwiązanie jest przeznaczone dla tych klientów, którzy w swoich łazienkach nie stosują typowych kabin prysznicowych. Wykonujemy ze szkła hartowanego zabudowy pryszniców oraz ściany działowe. Systemy te oparte są na sprawdzonych okuciach i spełniają wszelkie normy wytrzymałości. Coraz większą popularnością cieszy się szkło hartowane, malowane lub z grafiką pod prysznicem zamiast glazury. Zapewnia to elegancki wygląd i ułatwia czyszczenie (brak fug). W łazienkach stosuje się wiele rozwiązań związanych ze szkłem, wykonujemy blaty z umywalkami i pólki łazienkowe i wiele innych przydatnych sprzętów – mówi Bogumił Kosiński z Dobrego Szklarza.

Kabiny prysznicowe na zamówienie

Nowoczesność aranżacyjna przenika do wnętrz każdego rodzaju i typu – wiedzą o tym nie tylko ci, którzy zawodowo zajmują się projektowaniem wnętrz, ale również i ci, którzy chcą zlecić zamówienie innowacyjnego elementu wyposażenia. Nowoczesność coraz częściej zakrada się do przestrzeni łazienkowych, gdzie głównym celem projektanta jest stworzenie warunków jak największej dostępności przestrzeni.

Kabiny prysznicowe typu „walk in” znajdują się dziś w czołówce najchętniej kupowanych przez klientów. Dlaczego?

– Ściany takiej kabiny wykonane są zazwyczaj ze szkła bezbarwnego, hartowanego, o grubości 8 mm – mówi Bogumił Kosińśki z Dobrego Szklarza. – Tego rodzaju kabina to obecnie najczęściej stosowane rozwiązanie, gwarantujące nie tylko wyjątkową stabilność i odporność na użytkowanie, ale również zapewniające maksymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni łazienkowej.

Wśród zalet montażowych kabiny typu walk in wymienić należy brak konieczności montażu brodzika i drzwi, co szczególnie w niezbyt dużym wnętrzu łazienkowym, świetnie wydziela przestrzeń.

Kabiny prysznicowe ze szkła bezbarwnego to nie wszystko, co znaleźć można w ofercie Dobrego Szklarza. Klienci zainteresowani kompleksową aranżacją łazienki zamówić mogą także kabiny ze szkła brązowego i matowego oraz coraz popularniejsze parawanów nawannowe.