nieruchomoscipodlaskie.pl

Koronawirus. Urzędy i szkoły zamknięte!

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców oraz pracowników Urząd Miejski w Białymstoku zostaje zamknięty dla interesantów do odwołania. Nie oznacza to jednak, że urząd przerywa pracę. Kontakt z urzędnikami wciąż jest możliwy przez internet i telefon. Od 14 marca zamknięty został również Ośrodek Sportów Wodnych „Dojlidy”, a od niedzieli (15 marca) nieczynne jest także Targowisko Miejskie.

Od poniedziałku (16 marca) bez ograniczeń białostoczanie mogą jedynie dokonywać rejestracji urodzeń i zgonów w budynku przy ul. J. K. Branickiego 3/5. Rejestracja pojazdów możliwa jest tylko po wcześniejszym umówieniu się telefonicznie: 85 879 79 79 lub e-mailowo: urzad@um.bialystok.pl.

Na stronie internetowej bialystok.pl znajdą też Państwo urzędową książkę telefoniczną z bezpośrednimi kontaktami nie tylko do departamentów, ale także poszczególnych urzędników – powiedział zastępca prezydenta Rafał Rudnicki.

Książka telefoniczna dostępna jest na stronie www.bialystok.pl.

Urzędnicy w Urzędzie Miejskim w Białymstoku do odwołania pracują przede wszystkim zdalnie, bez bezpośredniego kontaktu z mieszańcami. Sprawy można załatwiać przez internet i telefon. Bardzo prosimy wykorzystywać tę możliwość w naprawdę pilnych kwestiach.

Podsumowując: do wszystkich budynków Urzędu Miejskiego wpuszczani będą jedynie dyżurujący pracownicy, osoby, które przyjdą załatwić powyżej wymienione sprawy i umówieni telefonicznie interesanci.

Od dziś (14 marca) zamknięty zostaje również Ośrodek Sportów Wodnych „Dojlidy” przy ul. Plażowej.

Od niedzieli (15 marca) Targowisko Miejskie będzie nieczynne do odwołania. Biuro Targowiska od poniedziałku (16 marca) będzie czynne w godzinach 8.00–12.00

Po raz kolejny zwracam się z apelem do mieszkańców Białegostoku: zostańcie w domu. Najważniejsza jest odpowiedzialność każdego z nas, za siebie i innych, zachowanie zdrowego rozsądku i czujności oraz unikanie bezpośrednich kontaktów. To jest najważniejsze, żeby kwarantanna mogła zadziałać – powiedział zastępca prezydenta Przemysław Tuchliński.

Podobnie jest w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim. Na stronie internetowej instytucji czytamy:

Wszystkie wcześniej umówione wizyty w zakresie spraw załatwianych przez wydziały Urzędu zostały anulowane. Wstrzymuje się również rezerwację nowych wizyt. W wyjątkowych sytuacjach prosimy o uprzedni kontakt telefoniczny z wydziałem merytorycznym załatwiającym sprawę”.

– W związku z zagrożeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa, zachęcamy do załatwienia wszystkich najpilniejszych spraw telefonicznie, bądź za pośrednictwem poczty e-mail. #ZostanWDomu – apeluje do mieszkańców województwa podlaskiego marszałek Artur Kosicki.

Nieczynne są również poszczególne urzędy gmin, a także wszystkie placówki oświatowe. Prosimy o odpowiedzialne zachowanie i troskę o siebie nawzajem wobec zagrożenia.

Koronawirus – co musisz wiedzieć?

https://www.gov.pl/web/zdrowie/co-musisz-wiedziec-o-koronawirusie