nieruchomoscipodlaskie.pl

Zielona Górka – osiedle na łonie przyrody

Piękna przyroda za oknem, śpiew ptaków o świcie i komfortowe warunki mieszkania. Czy te wszystkie elementy można ze sobą połączyć? Jak najbardziej, a przekonali się o tym mieszkańcy Osiedla Zielona Górka, położonego na obrzeżach Białegostoku na pograniczu Starosielc i Zielonych Wzgórz. W ofercie dewelopera zostało jeszcze kilka wolnych szeregówek i przez cały czas powstają kolejne – łącznie 29 budynków z pełną infrastrukturą. Dlaczego warto poznać bliżej szczegóły inwestycji?

Deweloper stawia na przestrzeń, stąd też mieszkańcy osiedla będą mieli do dyspozycji nie tylko duże domy, ale równie przestronne ogrody. Dodatkowo każdy ogród wyposażony został w praktyczne pomieszczenie gospodarcze o metrażu blisko 3 mkw., a jego głównym przeznaczeniem jest przechowywanie niezbędnych sprzętów.

– W naszej ofercie znaleźć można działki o powierzchni od ok. 200 do 550 mkw. Metraże domów też nie są małe. Segmenty środkowe mają powierzchnię od 188 do 204 mkw., natomiast w segmentach brzegowych metraż ten wzrasta do 216 mkw. Ogrody usytuowane od płd.-zach. strony oraz brak zabudowań w sąsiedztwie zapewniają prywatność – mówi Anna Andrzejewska, przedstawicielka dewelopera.

Co ciekawe wnętrza podzielone są na pięć lub sześć pokoi, dwie garderoby oraz trzy lub cztery łazienki. Każdy dom ma garaż oraz użytkowe poddasze. Wyróżniają się segmenty brzegowe, które mają dodatkowy pokój z łazienką na półpiętrze.

Kolejnym atutem tego niezwykłego miejsca jest doskonała lokalizacja i komunikacja z centrum . Niedaleko Osiedla Zielona Górka przebiega budowana obecnie Trasa Niepodległości. Ułatwi ona mieszkańcom komunikację z resztą miasta. Blisko osiedla również trwają prace remontowe i na odcinku drogi dojazdowej powstanie tunel i nowa infrastruktura.

– Budujemy metodą tradycyjną z cegły ceramicznej z Lewkowa. Do ocieplenia ścian i poddaszy wykorzystujemy wełnę mineralną Isoroc (Isopanel) i Isover (Super-Mata), które doskonale zabezpieczają budynek przed stratami ciepła. W odróżnieniu od styropianu, mają zapewniają ochronę akustyczną i ogniową oraz sprawiają, że ściany „oddychają”. Isover Vario XtraSafe jako jedyny na polskim rynku zapewnia optymalną temperaturę i wilgotność w pomieszczeniach. Umożliwia idealną szczelność zimą i zdolność oddychania latem. Warto także podkreślić, że wełna jest materiałem naturalnym, niewrażliwym na czynniki biologiczne – dodaje przedstawicielka dewelopera.

W budynkach na osiedlu Zielona Górka montowana jest stolarka drewniana, takich producentów jak Witraż, Sokółka, Fakro oraz antywłamaniowe drzwi wejściowe Gerda. Drewno to materiał przyjazny człowiekowi i ekologiczny. Okna drewniane to większa elastyczność i więcej możliwości aranżacji wnętrza. Okna dachowe zapewniają dobre doświetlenie poddaszy oraz pasywne pozyskiwanie ciepła w słoneczne dni.

Domy pokryte są dachówką betonową Braas o wysokiej odporności na czynniki zewnętrzne, a jednocześnie przyjazną środowisku. Betonowy dach lepiej chroni przed hałasem i stratami ciepła. Podbitka jest wykonana z drewna.

Kominy do pieców gazowych oraz do kominków w salonach wykonane są w systemie cenionej firmy – Schiedel. Ogrzewanie podłogowe w kuchni, jadalni na parterze oraz w łazience na piętrze inwestor wykonuje gratis. Ponadto w każdym ogrodzie znajduje się praktyczne pomieszczenie gospodarcze o pow. 2,8 mkw.

– Jesteśmy elastyczni, zasady płatności ustalamy indywidualnie. Nasi klienci mogą wybrać rozkład pomieszczeń spośród kilku wariantów, a dokonując zakupu w trakcie budowy istnieje możliwość wprowadzenia zmian w projekcie – mówi Anna Andrzejewska.

Ogromnym plusem inwestycji jest fakt, że domy położone są prostopadle do głównej ulicy, dzięki czemu do mieszkańców nie docierają odgłosy ruchu ulicznego. Bliskie sąsiedztwo lasu i terenów zielonych gwarantuje dodatkowo tak cenną ciszę i spokój.

Osiedle z przedszkolem

Mieszkańcom osiedla, którzy mają dzieci, ogromnym ułatwieniem jest istniejące Przedszkole Na Zielonej Górce. W tym dwukondygnacyjnym budynku z własnym placem zabaw, ogrodem warzywnym i boiskiem do gry w piłkę nożną, każdy przedszkolak może czuć się dobrze i w pełni bezpiecznie. Placówka ma szeroką ofertę zajęć dodatkowych; przyjmuje także dzieci z orzeczeniami o niepełnosprawności i oferuje im profesjonalną terapię.

Przedszkole Na Zielonej Górce to nowoczesna placówka położona przy ul. Weneckiej 1. Jak czytamy na stronie internetowej placówki:

„To idealne miejsce dla Twojego dziecka położone w pobliżu lasu i łąk. Wyróżnia nas: własna zdrowa kuchnia, ogród warzywny i sad, wysoko wykwalifikowana kadra oraz szeroka oferta zajęć w ramach czesnego.

W placówce wyodrębnionych jest 6 funkcjonalnych sal dydaktycznych, w których znajduje się miejsce dla ponad 80 dzieci w grupach od ok. 12 do maksymalnie 18 osób. Zajęcia dodatkowe prowadzone są w sali gimnastycznej, sali do integracji sensorycznej, gabinetach terapeutycznych oraz na placu zabaw i boisku do piłki nożnej.

Przedszkole jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 6:30 – 17:00 z możliwością dopasowania godzin do potrzeb rodziców. Przyjmowane są dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat z Białegostoku oraz sąsiadujących gmin.

Dzieciom z autyzmem i innymi trudnościami, posiadającym orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego zapewniamy profesjonalną terapię.”

Przedszkole znajduje się w nowym, dwukondygnacyjnym, przestronnym budynku o łącznej powierzchni ponad 900 m². Urządzony jest on zgodnie z europejskimi standardami. Budynek jest monitorowany, wejście do budynku jest zabezpieczone wideodomofonem, dzięki czemu na teren placówki nie wejdzie nikt niepowołany.

NP