nieruchomoscipodlaskie.pl

Nowa ścieżka rowerowa powstanie w Białymstoku

W Białymstoku powstanie nowa ścieżka rowerowa. Będzie wiodła przez ul. Antoniukowską i Aleję Solidarności. Miasto szuka wykonawcy tej inwestycji.

Na ul. Antoniukowskiej (od ul. Wierzbowej) i dalej przez Aleję Solidarności (do ul. J. Kaczmarskiego) zostanie zbudowana ścieżka rowerowa o długości ok. 1,6 km. Powstanie tam także ciąg pieszo-rowerowy i chodniki. Drogowcy przebudują sygnalizację świetlną, wykonają oznakowanie pionowe i poziome oraz zadbają o zieleń. Prace potrwają 11 miesięcy od dnia podpisania umowy z wyłonionym w przetargu wykonawcą.

Sukcesywnie rozbudowujemy miejską sieć ścieżek rowerowych. Wszystko po to, aby powiększać obszar, po którym komfortowo i bezpiecznie można przemieszczać się na rowerze. Dzięki inwestycji na ul. Antoniukowskiej i Alei Solidarności sieć dróg rowerowych wydłuży się o ponad półtora kilometra – powiedział zastępca prezydenta Przemysław Tuchliński.

Firmy zainteresowane realizacją tej inwestycji mogą zgłaszać oferty do 7 czerwca 2019 r. na adres Zarządu Dróg Miejskich Urzędu Miejskiego w Białymstoku przy ul. Składowej 11 (pokój 205 – sekretariat). Więcej szczegółów na temat warunków udziału w przetargu znajduje się na stronie www.bip.bialystok.pl.