nieruchomoscipodlaskie.pl

Aranżujemy przytulne wnętrze na zimę

Zima zagościła już w wielu miejscach Polski na dobre i choć nie wszędzie jeszcze spadł śnieg, to dni i noce są coraz chłodniejsze, a aura sprzyja wieczorom z dobrą książką i gorącą czekoladą w ulubionym fotelu. Co zrobić, aby jak najbardziej umilić sobie czas w domu, jeśli pogoda nie pozwala na zbyt długie spacery? Przedstawimy Wam dziś kilka pomysłów i inspirujących aranżacji, które pomogą Wam stworzyć przytulne wnętrze zachęcające do odpoczynku.

Nastrój ma znaczenie

Zimowe dni są najkrótszymi dniami w roku, a światło słonecznie dociera w bardzo ograniczonym stopniu. Nie ma się więc co dziwić, że potrzebne są sztuczki, które poprawią Wam nastrój. W okresie zimowym jesteśmy znacznie bardziej senni, apatyczni i o wiele częściej niż latem odczuwamy znużenie i zmęczenie. Do wiosny jeszcze bardzo daleko, więc warto postawić na nastrojowe wnętrze, które stanie się Waszym zimowym azylem. Aby Wasze mieszkanie nie przypominało ciemnego świata za oknem, postawcie na dobre, przytulne oświetlenie. Może warto wybrać się na zakupy i dokupić kilka lampek, które doświetlą mieszkanie? Światło nie powinno być ani zbyt jasne, ani zbyt ostre, bardzo dobrze sprawdzą się żółte żarówki, które nadają wnętrzu przytulności i domowego charakteru. Nie czekajcie więc na typowe dla tej pory roku chwilowe stany pogorszonego nastroju, tylko róbcie wszystko, aby temu całkowicie zapobiec. Do miejsca, w którym wspaniale się wypoczywa, wraca się o wiele chętniej i takie też powinno być Wasze mieszkanie – jasne, przytulne i pachnące. Wybierając się na zakupy, nie zapomnijcie o świeczkach zapachowych. Zimą wspaniale sprawdzają się te o zapachu pomarańczy z cynamonem, słodkich wiśni, czy też domowego ciasta. Każdy zapach, który dobrze się Wam kojarzy i wpływa na poprawę humoru, będzie odpowiedni i zdecydowanie sprawi, iż wieczory w domu będą przyjemniejsze.

Ciepłe koce i miękkie poduchy

Dobór tekstyliów ma zimą bardzo duże znaczenie. O tej porze roku znacznie więcej czasu spędzamy na kanapie pod kocem niż kiedykolwiek indziej. Warto zainwestować w miękkie koce i poduchy, które uprzyjemnią wieczory z książką, czy dobrym filmem. Sprawdźcie zawartość Waszych szaf, może znajdą się tam różnorodne skarby z zeszłego sezonu i zakupy wcale nie będą potrzebne. Jeśli na Waszych oknach nadal powiewają zwiewne letnie firanki, też czas już najwyższy na zmianę. Zima to zdecydowanie jedyny czas w roku, kiedy ciężkie, welurowe zasłony sprawiają, że wnętrze nabiera przytulnego charakteru i nie przytłaczają – oczywiście, jeśli dobierzemy je odpowiednio.

Zieleń na poprawę nastroju

Zimą trudno o kwiaty przyniesione ze spaceru, a kupowanie ciętych kwiatów z kwiaciarni przez cały sezon, mogłoby doprowadzić Was do bankructwa. Zadbajcie więc o to, aby w Waszych mieszkaniach znalazło się sporo roślin doniczkowych, najlepiej kwitnących właśnie w okresie zimowym, jeśli oczywiście takie lubicie. Otaczanie się żywymi roślinami znacząco wpływa na nastrój, co jest w tym trudnym okresie bardzo istotne. Możecie też pokusić się o różnorodne aranżacje z wykorzystaniem gałęzi przyniesionych z lasu, skoro na kwiaty trzeba kilka miesięcy poczekać. Gałęzie te, nie będą co prawda zielone, bo na to musielibyście poczekać do wiosny, ale możecie powiesić je na ścianie, obwiązać lampkami i cieszyć się z własnoręcznie wykonanej dekoracji. Takie niepozorne dodatki zdecydowanie pomogą ocieplić wnętrze i sprawią, że lepiej będziecie wypoczywać. Zimy nie da się co prawda przespać, ale można kilkoma prostymi zabiegami sprawić, że upłynie w przyjemnej, domowej atmosferze, a Wy poczujecie się znacznie lepiej.

Joanna Herstowska

RynekPierwotny.pl

https://rynekpierwotny.pl/wiadomosci-mieszkaniowe/aranzujemy-przytulne-wnetrze-na-zime/9469/

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *