nieruchomoscipodlaskie.pl

Ferie zimowe – czy warto sfinansować wyjazd pożyczką?

21 stycznia uczniowie z województwa podlaskiego i warmińsko-mazurskiego rozpoczęli upragnione, zimowe ferie. Niestety, to wyczekiwane na wolne nie zawsze bywa źródłem entuzjazmu dla rodziców – zwłaszcza, jeżeli organizacja zimowego wypoczynku mocno nadwyręża domowy budżet. W jaki więc sposób pozyskać dodatkowe fundusze, które pozwolą na sfinansowanie wydatków związanych z wyjazdem? Na to pytanie odpowiada Artur Więckowski, ekspert serwisu Chwilowo.pl.

Podhale nieustannie cieszy się ogromną popularnością wśród miłośników białego szaleństwa. Każdego roku do zimowego centrum Polski zjeżdża tysiące urlopowiczów, którzy na narty często wybierają się do Zakopanego i Białki Tatrzańskiej.

Koszty rodzinnego wypoczynku w górach

Wybierając się 4-osobową rodziną do Zakopanego, na pokrycie kosztów zakwaterowania, posiłków i dodatkowych atrakcji musimy mieć przygotowane kilka tysięcy złotych. Wybierając niedrogą kwaterę prywatną, za pojedynczy nocleg dla jednej osoby trzeba zapłacić około 50 zł. W przypadku eleganckich pensjonatów, cena oczywiście wzrasta. Tygodniowy skipass dla osoby dorosłej na najlepszych stokach to koszt około 200-400 złotych, a obiad w góralskiej, lokalnej restauracji –najczęściej od 30 zł.
„Choć wizja szaleństwa na stoku jest niezwykle kusząca, dla wielu osób realną przeszkodą może okazać się… stan konta. Sfinansowanie zimowego wypoczynku czasem niestety wykracza poza możliwości finansowe polskich rodzin.” – mówi Artur Więckowski, ekspert serwisu Chwilowo.pl

Rozwiązanie problemu?

W jaki sposób więc finansować tego typu wydatki? Dobrym pomysłem może okazać się skorzystanie z pożyczki – zwłaszcza, jeżeli dodatkowo część kosztów przedsięwzięcia będziemy mogli pokryć z własnych środków. Jak mówi Artur Więckowski: „Pożyczając niewielką kwotę, nie powinniśmy mieć problemu z terminowym zwrotem pieniędzy. Co więcej, istnieje również możliwość otrzymania pierwszej pożyczki całkiem za darmo – po prostu oddajemy taką kwotę, jaką decydujemy się pożyczyć. W takiej sytuacji nie ponosimy więc kosztów prowizji, odsetek czy jakichkolwiek innych opłat dodatkowych.. Najczęściej maksymalna kwota udzielanej pożyczki dla nowych klientów to około 3000PLN. Pamiętamy jednak, że na spłatę zobowiązania mamy najczęściej 30 dni, a sama oferta skierowana jest do nowych klientów”.

Pożyczka online na wyjazd – jak wnioskować o pieniądze?

Decydując się na pożyczenie dodatkowej gotówki, często wnioskujemy o jej przyznanie przez Internet. Co jednak powinniśmy zrobić, gdy nie jesteśmy w stanie wybrać najlepszej dla nas instytucji pożyczkowej? Warto skorzystać wtedy z pomocy porównywarek pożyczkowych takich jak Chwilowo.pl. Są to rozbudowane narzędzia, pozwalające na wybór rzetelnych i cieszących się zaufaniem klientów firm. W porównywarce znajdziemy podmioty na podstawie kryteriów takich jak wysokości kwoty pożyczki, długości spłaty, wysokości raty oraz prowizji. W jaki sposób to działa?
„Wchodząc na stronę Chwilowo.pl, ustawiamy preferowaną kwotę pożyczki oraz czas spłaty zobowiązania. Po wykonaniu tej czynności i zapoznaniu się z ofertą, możemy przejść na stronę internetową tego pożyczkodawcy, którego ofertę uznaliśmy za najbardziej atrakcyjną i tam wypełnimy wniosek pożyczkowy. Następnie, kolejnym krokiem jest weryfikacja naszych danych osobowych. Celem tego procesu jest sprawdzenie naszej zdolności kredytowej.” – mówi ekspert serwisu Chwilowo.pl.
Pożyczkodawcy umożliwiają swoim klientom różne sposoby weryfikacji podanych informacji. Najbardziej popularną metodą jest wykonywanie przelewu symbolicznej kwoty na konto pożyczkodawcy (najczęściej w wysokości 1 grosza). Kiedy pieniądze zostaną zaksięgowane na koncie firmy, możliwe będzie porównanie danych właściciela rachunku z danymi zawartymi we wniosku. Jeśli informacje się zgadzają, pożyczkodawca przystąpi do kolejnego etapu sprawdzania wniosku. Dla osób, które nie mogą skorzystać z rachunku bankowego, pożyczkodawcy przygotowali alternatywne rozwiązanie. Są nim aplikacje, które łącząc się z rachunkiem bankowym pożyczkodawcy, pobierają i przekazują mu potrzebne informacje. Korzystanie z takich aplikacji jest w pełni bezpieczne, a samo połączenie – szyfrowane.

Pożyczać czy nie pożyczać?

Jeżeli potrzebujemy sfinansować nasz zimowy urlop, szybka pożyczka pozabankowa może być dla nas istotnym wsparciem. Jednak jak podsumowuje Artur Więckowski, podpisanie umowy pożyczkowej powinno być poprzedzone rzetelną analizą własnych możliwości finansowych. „Zanim pożyczymy pieniądze upewnijmy się, że zdołamy spłacić pożyczkę w terminie, a zgromadzenie potrzebnej kwoty nie będzie nadmiernym obciążeniem dla domowego budżetu..”

Chwilowo.pl to serwis pomagający podejmować właściwe decyzje finansowe. Jest to również porównywarka firm pożyczkowych, udzielających pozabankowych pożyczek krótkoterminowych (tzw. chwilówki) oraz pożyczek ratalnych. Serwis zajmuje się zbieraniem, analizowaniem i aktualizowaniem ofert pozabankowych pożyczkodawców – po to, aby bezpiecznie pożyczać pieniądze na atrakcyjniejszych warunkach. Oprócz tego, Chwilowo.pl pomaga osobom, które planują zaciągnięcie pierwszej pożyczki pozabankowej oraz tym, które na skutek nietrafionych decyzji nadmiernie się zadłużyły.