nieruchomoscipodlaskie.pl

Pełna kontrola nad wodą – akcesoria do nawadniania ogrodu w ofercie AGAS

Wiosna i lato sprzyjają pracom ogrodowym, a czas spędzony w otoczeniu pięknej zieleni jest marzeniem o idealnym wypoczynku każdego z nas. Żeby móc cieszyć się bujną roślinnością i gęstą trawą nie powinniśmy zapominać o odpowiednim nawodnieniu. W ofercie firmy AGAS znajdziemy złącza, węże, zraszacze i ozdobne zawory, które usprawnią nasze prace ogrodowe i pomogą zapanować nad przydomową zielenią.

„Piękne kwiaty, zachwycające krzewy i wypielęgnowane trawniki wymagają wielu obowiązków – dbania o odpowiednią ilość słońca, osłanianie od ewentualnych mrozów i wiatrów, przycinanie i nawożenie. Każde z tych zadań korzystnie wpływa na wygląd naszych roślin, ale to właśnie podlewanie pozwala utrzymać je w zdrowiu i dobrej kondycji. Kiedy lata są upalne, a opady deszczu niewielkie – musimy szczególnie zatroszczyć się o odpowiednie nawodnienie naszych roślin tak, by uniknąć ich przesuszenia i utraty koloru.” – mówi Agnieszka Gilińska-Veitch z firmy AGAS.

Podstawowe wsparcie

Wilgotne podłoże jest niezbędne dla spełnienia podstawowych wymagań roślin. Latem i wiosną, kiedy mamy coraz wyższe temperatury, a słońce szybko wysusza glebę, warto zatroszczyć się o rozwiązania, które wesprą nas w pracach ogrodowych. W pierwszej kolejności powinniśmy zadbać o podstawowe systemy – wąż ogrodowy z wymiennymi złączami czy zraszacz z dyszą ABS sprawdzą się w przypadku zielonych terenów działkowych, grządek, trawników i przy podstawowej pielęgnacji ogrodu.

Współcześnie producenci proponują nam szeroki wybór udogodnień związanych z nawadnianiem. W ofercie firmy AGAS możemy znaleźć wszystkie niezbędne elementy, które usprawnią codzienną pracę – możemy się zdecydować na zraszacz albo z aluminiową dyszą ABS, który ustawiony na odpowiednią częstotliwość, wyręczy nas podczas żmudnego podlewania większych obszarów, albo ten rotacyjny z dwoma ramionami, który doskonale nawodni nasz trawnik. Z kolei stojak na wąż zakończy raz na zawsze problem ze zwijaniem i plątaniem się szlaucha, dzięki czemu utrzymanie porządku będzie łatwiejsze, a prace ogrodowe zakończą się szybciej.

Narzędzia do zadań specjalnych

Zdarza się, że do podlewania ogrodu trzeba zaangażować wszystkich domowników – nierzadko przynajmniej jedna dodatkowa osoba była nam potrzebna do przenoszenia węża lub dozowania ilości wody przy zaworze. Rozwiązaniem, które najbardziej usprawni nam prace ogrodowe z pewnością będzie specjalne złącze. Regulowanie ciśnienia, sposobu w jaki chcemy nawadniać ziemię i możliwości zakręcenia dopływu w dowolnym czasie to tylko niektóre z zalet tego małego narzędzia.

Zależnie od indywidualnych preferencji i wymagań naszego systemu, możemy zdecydować się na złącze z plastiku, mosiądzu lub gumy. W ofercie firmy AGAS możemy znaleźć złącza, które pozwolą nam dostosować strumień wody poprzez odpowiednią regulację. By dodatkowo usprawnić pracę warto wybrać wygodne zraszacze w formie pistoletu. Przy użyciu niewielkiej ilości siły, wraz z naciskaniem spustu będziemy mogli decydować o stopniu nawodnienia. Jeśli jesteśmy posiadaczami dużego ogrodu i posiadamy kilka szlauchów dobrym rozwiązaniem będą funkcjonalne rozdzielacze z zaworami – praktyczne dwójniki, trójniki, a nawet czwórniki umożliwią podlewanie przy pomocy kilku węży jednocześnie.  Szczególnie warte uwagi są złącza z nowej, niebieskiej linii PLUS, które wyróżnia większa trwałość. Od niedawna z oferty AGAS możemy wybrać również gumowane akcesoria, które będą solidnym wsparciem prac ogrodowych.

Dbałość o piękno szczegółów

Elementy narzędzi ogrodowych zwykle nie kojarzą się nam z najwyższą estetyką – zielone, wykonane z praktycznych, gumowych materiałów zaburzają wygląd naszego zielonego zakątka. To dlatego wszystkie węże i zraszacze przechowujemy zazwyczaj w ukryciu. Projektanci funkcjonalnych przedmiotów nie pozostają obojętni na potrzeby użytkowników – w ofercie firmy AGAS znajdziemy przepiękne, ozdobne zawory w formie pozłacanych i zielonych wróbli czy kaczek. Takie urocze krany nie tylko wzmocnią piękny wygląd naszego ogrodu, ale i będą praktycznym elementem, które ułatwi nawadnianie. Dekoracyjne zawory sprawdzą się w przypadku niewielkich skwerów, klombów i roślin doniczkowych – będziemy mogli z nich napełnić konewki, którymi podlejemy wszystkie ozdobne rośliny.

Rośliny, które po długiej zimie budzą się do życia, już teraz wymagają od nas odpowiedniej pielęgnacji. Mimo, że jeszcze nie możemy liczyć na upalne temperatury, warto przygotować się na majowe grille i letni wypoczynek w ogrodzie. Przed rozpoczęciem sezonu warto się do niego odpowiednio przygotować. W ofercie firmy AGAS znajdziemy szeroki wybór artykułów ogrodniczych, z pomocą których z łatwością zadbamy o otoczenie domu.

 

Stojak na wąż, AGAS, sklep.agas.pl, od 90zł

Redukcja kranu plus, AGAS, sklep.agas.pl, 12,24zł

Wąż ogrodowy 15 m i złącza, AGAS, sklep.agas.pl, cena 59,75 zł

Zawór wodny ozdobny sikorka złoty, AGAS, sklep.agas.pl, cena 96,64 zł

Zawór wodny ozdobny kaczka złoty, AGAS, sklep.agas.pl, cena 96,64 zł

Zawór wodny ozdobny wróbelek złoty, AGAS, sklep.agas.pl, cena 96,64 zł

Zawór wodny ozdobny wróbelek zielony, AGAS, sklep.agas.pl, cena 96,64 zł

Złącze 2001 ABS, AGAS, sklep.agas.pl, cena 4,45 zł

Złącze 2010 mosiężne, AGAS, sklep.agas.pl, cena 9,19 zł

Złącze dwójnik z zaworami, AGAS, sklep.agas.pl, 28,38zł

Złącze czwórnik z zaworami 2071, AGAS, sklep.agas.pl, cena 24,96 zł

Złącze rozdzielacz dwójnik z zaworami, AGAS, sklep.agas.pl, cena 28,38 zł

Złącze trójnik, AGAS, sklep.agas.pl, 4,45zł

Złącze trójnik 2090 ABS, AGAS, sklep.agas.pl, cena 4,45 zł

Złącze plus, AGAS, sklep.agas.pl, 7,69zł

Złącze węża, AGAS, sklep.agas.pl, 3,06zł

Złącze węża 2122 ABS, AGAS, sklep.agas.pl, cena 5,85 zł

Złącze węża 2134 STOP mosiądz plastik, AGAS, sklep.agas.pl,

Zraszacz 2035 6 dysz ABS, AGAS, sklep.agas.pl, 29,22zł

Zraszacz 2038 aluminiowa dysza ABS, AGAS, sklep.agas.pl, 81,60zł

Zraszacz pistolet 2176 9 funkcji , AGAS, sklep.agas.pl, cena 46,95 zł

Zraszacz pistolet 2177 regulacja, AGAS, sklep.agas.pl, cena 19,63 zł

Zraszacz rotacyjny 2030 2 ramiona ABS, AGAS, sklep.agas.pl, cena 20,31 zł

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *