nieruchomoscipodlaskie.pl

Mieszkanie na parterze – kłopot czy wygoda?

Szukając dla siebie odpowiedniego mieszkania, wiele osób nie bierze w ogóle pod uwagę lokali na parterze. Często kierują się powszechną opinią, że trudniej zapewnić sobie w nich bezpieczeństwo i prywatność. Mieszkania parterowe mają jednak wiele zalet, na które warto zwrócić uwagę zanim dokonamy ostatecznego wyboru. Korzyści z mieszkania na parterze przybliża Dorota Śledyńska, dyrektor sprzedaży YIT w Polsce.

Mieszkania na parterze są nadal niedoceniane ze względu na stereotypowe przekonania, że komfort życia jest w nich niższy. Przez lata wiele się jednak w tym względzie zmieniło. Przykładowo, podłogi w lokalach parterowych były kiedyś zimne, ale materiały stosowane współcześnie w budownictwie wyeliminowały ten problem. Nowe osiedla z reguły są zamknięte i monitorowane, dzięki czemu lokatorzy mogą czuć się bezpiecznie w każdym mieszkaniu. Wśród zalet można natomiast wymienić większy komfort termiczny w okresie letnim mieszkania parterowe nie nagrzewają się tak szybko jak te na wyższych piętrach oraz szybki i łatwy dostęp, co w niektórych przypadkach ma ogromne znaczenie mówi Dorota Śledyńska. Obecnie można znaleźć mieszkania parterowe w bardzo wysokim standardzie, a ich ceny nadal pozostają niższe niż w przypadku lokali na wyższych piętrach, właśnie ze względu na mniejszą popularność parterów. Przykładowo, na naszym osiedlu Nordic Mokotów mamy bardzo ustawne i przestronne mieszkania zarówno kawalerki, jak i większe lokale dla rodzin z balkonami wyłożonymi drewnianą posadzką dodaje Śledyńska.

Wygoda nie tylko dla starszych

Mieszkania na parterze są przede wszystkim wygodne dla osób starszych i niepełnosprawnych, którym trudniej poruszać się po schodach, a nawet podróżować windą. Ponadto, w razie potrzeby, będzie można szybciej udzielić im pomocy. Parter to także dobry wybór dla rodzin z małymi dziećmi zarówno ze względu na bezpieczeństwo maluchów, jak i komfort dla rodziców, którzy nie muszą pokonywać pięter z dziecięcym wózkiem czy rowerkiem. Przy okazji skorzystają na tym sąsiedzi hałas, bieganie czy skakanie będą dla nich zdecydowanie mniej uciążliwe, jeśli dzieci zamieszkają na parterze.

Mieszkanie parterowe docenimy także podczas przeprowadzki czy w momencie, gdy będziemy chcieli dokonać bardziej radykalnych zmian w wystroju wnętrza. Jest ono także bardzo wygodne przy drobnych pracach domowych, takich jak mycie okien, zwłaszcza dla osób, które cierpią na lęk wysokości zaznacza Śledyńska.

W przypadku mieszkania z ogródkiem zyskujemy dodatkową powierzchnię użytkową, którą można zaaranżować stosownie do swoich potrzeb jako miejsce do wywieszenia prania, plac zabaw czy przestrzeń do odpoczynku lub na spotkanie ze znajomymi na świeżym powietrzu. Takie rozwiązanie z pewnością docenią posiadacze zwierząt, ponieważ będą one mogły spędzać więcej czasu na dworze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *