nieruchomoscipodlaskie.pl

Biura nieruchomości – dlaczego warto korzystać z ich usług?

Gdy boli Cię ząb, idziesz do dentysty, zepsuł Ci się samochód idziesz do mechanika. Dlaczego nie dzieje się tak w przypadku kupna lub sprzedaży nieruchomości. Klienci szerokim łukiem omijają biura pośrednictwa nieruchomości, a to wielki błąd.

Skorzystanie z fachowej pomocy pociąga za sobą szereg korzyści. Przede wszystkim gwarantuje bezpieczeństwo – nie trzeba obawiać się żadnych niespodzianek prawnych, których mogliśmy nie dostrzec, gdyż wszystkim zajmuje się wykwalifikowany pośrednik.

Hipoteka to nie problem

Coraz więcej nieruchomości sprzedawanych na rynku jest obciążonych hipoteką, co może powodować obawę co do zakupu takiej nieruchomości. Wynika to z tego, że klienci nie maja wiedzy oraz doświadczenia jak postępować w takiej sytuacji. Generuje to również dodatkowe formalności (wizyty w banku, wizyty w sądzie, złożenie wniosku, weryfikacja dokumentów). Doświadczony agent nieruchomości w bezpieczny sposób krok po kroku Was przez to przeprowadzi.

– Często pada pytanie, czy w bezpieczny sposób można kupić mieszkanie obciążone hipoteką posiłkując się kredytem hipotecznym. Tak, biuro nieruchomości pomoże płynnie przejść przez ten proces – mówi Anna Milewska z KORONA Nieruchomości.

Podniesienie wartości mieszkania poprzez odpowiednią aranżację wnętrza

Home staging polega na przygotowaniu nieruchomości do sprzedaży poprzez odpowiednią stylizację mieszkania. Odpowiedni design i gustownie dobrane dodatki robią swoje.

– Celem takiego przygotowania jest wydobycie atutów nieruchomości, podwyższenie wartości nieruchomości, zwiększenie zainteresowania kupujących. Wystylizowanie oferty daje efekt w postaci szybszej sprzedaży. Odpowiednio wykonany home staging potrafi zachwycić potencjalnego klienta, wzbudzić chęć zakupu. Wartością dodaną do tej usługi jest wykonana profesjonalna sesja zdjęciowa. Mała zmiana, duży efekt – mówi Aneta Trusiewicz z Kiełsa Nieruchomości.

W dzisiejszych czasach, ludzie często nie mają czasu urządzać mieszkań, czy domów i chcą się wprowadzić do gotowych wnętrz, więc kiedy widzą, że będą musieli włożyć dużo pracy w ich wykończenie, są zniechęceni.

Inwestowanie w nieruchomości- bezpieczna lokata kapitału

Jeśli nie zadowala Cię zysk z lokat bankowych czy kont oszczędnościowych warto pomyśleć o zainwestowaniu w nieruchomości, ponieważ są one od wielu lat najbezpieczniejszą lokatą kapitału.

– Doświadczony agent nieruchomości jest w stanie wskazać odpowiednią nieruchomość inwestycyjną, gdyż poprzez analizę aktualnej sytuacji na rynku, znajomości cen. Warto zlecić szukanie perełki inwestycyjnej dla biura nieruchomości – mówi Artur Misiewicz z KNC Nieruchomości.

Co więcej doświadczone biuro nieruchomości jest w stanie zapewnić pełną obsługę i wygenerowanie optymalnych zysków.

Określenie realnej wartości nieruchomości

Pierwszym elementem po podjęciu decyzji o sprzedaży nieruchomości jest ustalenie jej realnej wartości.

– Wycena nieruchomości to bardzo ważny element skutecznej sprzedaży nieruchomości. Odpowiednie dobranie ceny do nieruchomości pozwala zaoszczędzić czas potrzebny na sprzedaż nieruchomości i uzyskać optymalną cenę. Zbyt wysoka cena wyjściowa spowoduje opatrzenie oferty i gdy jej cena spadnie do rynkowej, oferta nadal będzie kojarzyć się ze zbyt wysoką ceną – mówi z Hubert Grochowski ALE DOM

Przedłużająca się sprzedaż powoduje również skłonność klientów do obniżania ceny końcowej. Natomiast ustalenie zbyt niskiej ceny spowoduje albo sprzedaż nieruchomości po zaniżonej cenie albo przymus jej zwiększenia – co zniechęca potencjalnych nabywców widzących daną ofertę z niższą ceną.

Proces transakcji zdecydowanie nie należy do łatwych decyzji. Zarówno przy sprzedaży, jak i zakupie nieruchomości, pomoc ze strony profesjonalistów może okazać się niezbędna. Usługi biur nieruchomości wiążą się z zapłatą pewnej prowizji, ale płynące z nich zalety stanowczo przewyższają koszty. Sam zdecyduj na ile wyceniasz swój czas, bezpieczeństwo i spokój.