nieruchomoscipodlaskie.pl

Modernizacja przedszkola na Nowym Mieście

Budynek Przedszkola Samorządowego nr 1 zostanie docieplony. W placówce przy ul. Kawaleryjskiej zostaną m.in. przebudowane łazienki, wymienione drzwi, podłogi. Zostanie wybudowana pochylnia dla osób niepełnosprawnych.
Miasto ogłosiło przetarg na wykonanie robót budowlanych w przedszkolu nr 1 przy ul. Kawaleryjskiej 70. Placówka mieści się w budynku, który został wybudowany na potrzeby przedszkola garnizonowego w 1953 roku. Nawiązuje do modnej w latach 20-tych XX wieku architektury „dworkowej”. Posiada częściowe podpiwniczenie i dwie kondygnacje.
Wyłoniony w przetargu wykonawca zajmie się m.in. wykonaniem na parterze wc dla osób niepełnosprawnych, przebudową istniejących łazienek dla dzieci i personelu, dociepleniem budynku. Przy schodach wejścia głównego zostanie wybudowana pochylnia dla niepełnosprawnych, będzie też nowy szklany daszek.
– Termomodernizacja przedszkola przy ulicy Kawaleryjskiej to kolejna inwestycja w ramach systematycznego docieplania i modernizacji białostockich placówek edukacyjnych. Dbamy o to, aby dzieci przebywały i uczyły się w komfortowych warunkach – powiedział zastępca prezydenta Adam Poliński.
Prace obejmą też rozbiórkę nieużywanego korytarza czy zsypu. Będą nowe posadzki na schodach, podestach, tarasie. Nowe nawierzchnie zostaną także ułożone na chodnikach, dojeździe, zostaną wykonane miejsca parkingowe. Zmieni się otoczenie budynku – od frontu zostanie zamontowana nowa furtka z bramą. Oferty można składać do 25 kwietnia. Prace powinny zostać wykonane w ciągu 4 miesięcy od dnia podpisania umowy.
www.bialystok.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *