nieruchomoscipodlaskie.pl

Taras w stylu syberyjskim

Taras to przestrzeń, na której w wiosenne i letnie dni spędzamy każdą wolną chwilę. To na nim rozkoszujemy się świeżym powietrzem, ciepłymi promieniami słonecznymi oraz delikatnym wiatrem. Aby dodać mu przyjemnego charakteru, warto wykończyć go naturalnymi materiałami, takimi jak deski tarasowe z modrzewia syberyjskiego od DLH.

Podstawą aranżacji tarasu jest wybór odpowiednich materiałów wykończeniowych. Powinny one zarówno spełniać najwyższe standardy jakości, jak i świetnie komponować się z zielenią ogrodu, a dodatkowo kreować otoczenie sprzyjające wypoczynkowi. Deski tarasowe z modrzewia syberyjskiego od DLH spełniają wszystkie te kryteria. Dzięki dorastaniu w chłodnym i surowym klimacie Syberii, ta odmiana drewna jest odporniejsza na działanie czynników atmosferycznych od drzew europejskich oraz ma wysoką tolerancję na niskie temperatury. Za sprawą bogatej palety kolorystycznej oraz drobnym słojom natomiast, deski modrzewiowe prezentują się bardzo naturalnie.

Syberyjska wytrzymałość

Deski z modrzewia syberyjskiego posiadają szereg zalet, dzięki którym tak chętnie w ostatnich latach są wykorzystywane do wykonywania drewnianych tarasów. Wśród nich na szczególne wyróżnienie zasługują bardzo dobre właściwości użytkowe. Produkty te są odporne na oddziaływanie niekorzystnych warunków pogodowych, w tym skrajnie niskie temperatury oraz działanie wilgoci, a także wykazują wysoką odporność na biodegradację oraz atak grzybów. Ze względu na niską chłonność wody można odstąpić od impregnacji tarasu wykończonego tego typu produktami, jednakże trwałość deski zaimpregnowanej może wzrosnąć nawet dwukrotnie. Co ciekawe, deski modrzewiowe niezaimpregnowane patynują czyli z upływem czasu nabierają szlachetnego, szarego odcienia. Produkty znajdujące się w ofercie DLH posiadają dwustronne ryflowanie, które pełni funkcję antypoślizgową oraz umożliwia naturalny opływ wody z powierzchni tarasu.

Taras piękny niczym syberyjska kraina

Różnorodna kolorystyka desek modrzewiowych, obejmująca tonacje od czerwono-brunatnej po złocisto-miodową, pozwala na dobór idealnych produktów do każdej wizji projektowej przydomowego tarasu. Uroku deskom nadają także liczne, drobne słoje efektownie przenikające się na ich powierzchni. Deski z modrzewia syberyjskiego najlepiej prezentują się na nowoczesnych tarasach utrzymanych w naturalnej odsłonie w towarzystwie wysokich drzew, bujnej roślinności i kolorowych kwiatów. Tak urządzona przestrzeń sprawia wrażenie bardzo harmonijnej i przyjaznej domownikom. Aby jednak zachować pierwotny wygląd desek oraz ich bardzo dobre właściwości użytkowe przez wiele lat, niezbędna jest stała pielęgnacja tarasu. W tym celu należy regularnie usuwać zanieczyszczenia z jego powierzchni przy użyciu szczotki lub miotły. Do pozbycia się silniejszych zabrudzeń zaleca się z kolei użycie twardej szczotki lub myjki ciśnieniowej. Dla zachowania spójności przydomowej przestrzeni, DLH oferuje także deski elewacyjne z modrzewia syberyjskiego, którymi można wykończyć cały budynek lub tylko jego fragmenty, dodatkowo podkreślając sielski charakter otoczenia.

Deski z modrzewia syberyjskiego uważa się za najbardziej wytrzymałe spośród wszystkich desek tarasowych produkowanych z drewna iglastego, a pod względem ceny, także za doskonałą alternatywę dla drewna egzotycznego.

Wymiary produktów: 24x140x2500-2600-2900-3600-4000.

Cena: od 103, 29 zł/m2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *