nieruchomoscipodlaskie.pl

Centrum rekreacyjno-sportowe przy ul. Szkolnej

Jeszcze w tym roku, według projektu z Budżetu Obywatelskiego 2017, na osiedlu Starosielce powstanie kolejne miejsce do sportowej aktywności i rekreacji. Białostoczanie będą mogli korzystać z nowej siłowni i placu zabaw przy ul. Szkolnej.

Miasto Białystok podpisało umowę z wykonawcą tej inwestycji. Została nim firma Hydros Plus Tomasz Kulesza, która opracuje dokumentację projektową oraz wybuduje centrum rekreacyjno-sportowego „Starosielce”.

Przy ul. Szkolnej powstanie plac zabaw i siłownia pod chmurką. Siłownia zewnętrzna zostanie wyposażona w kilka urządzeń umożliwiających ćwiczenie na świeżym powietrzu. Będzie to m.in. wioślarz, biegacz, orbitrek. Na placu zabaw dla dzieci stanie piaskownica, karuzela, huśtawka wahadłowa. Dodatkowo mieszkańcy będą mogli korzystać z dwóch stołów do gry w szachy. Pojawią się ławki i kosze na śmieci. Teren zostanie oświetlony.

– Dzięki Budżetowi Obywatelskiemu na terenie naszego miasta powstają nowe miejsca do uprawiania sportu i rekreacji. Centrum Starosielce, które zostanie wybudowane jeszcze w tym roku, to jeden ze zwycięskich projektów przygotowanych przez mieszkańców Białegostoku – mówi zastępca prezydenta Adam Poliński.

Na projekt Centrum rekreacyjno-sportowe „Starosielce” z Budżetu Obywatelskiego 2017 oddano prawie 1,7 tys. głosów.

Dokumentacja projektowa ma być przygotowana do połowy sierpnia 2018 roku. Obiekt powstanie do końca października. Koszt realizacji tej inwestycji to prawie 279 tys. zł.

www.bialystok.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *