nieruchomoscipodlaskie.pl

Jedenaście umów na innowacyjne inwestycje w firmach

Tuż przed świętami przedsiębiorcy podpisali umowy o dofinansowanie projektów w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. Było to możliwe dzięki rozstrzygniętemu konkursowi z działania 1.3 Wsparcie inwestycyjne przedsiębiorstw. Dofinansowanie otrzymały firmy zajmujące się działalnością produkcyjną, które chcą wdrażać w swoich zakładach innowacyjne rozwiązania, a także wprowadzać na rynek nowatorskie produkty.
Ilustracja do artykułu IMG_6708.jpg

Łączna wartość podpisanych dziś umów to 105,4 mln zł. Dofinansowanie z RPOWP wynosi 47,5 mln zł. Dotacje trafią do 11 firm: Medgal, Greenvit, PPHU Ewa, Rozbud, Bieldruk, Vitron, Kart, Plastixal, Silikaty Białystok, Iwet i Lareco.

Największe dofinasowanie otrzymała firma Greenvit z Zambrowa, która utworzy nowy zakład na terenie specjalnej strefy ekonomicznej w Łomży. Będzie w nim produkować ekstrakty roślinne o podwyższonym stopniu czystości (o bardzo wysokiej zawartości związków czynnych), których nie mają w swojej ofercie inni polscy producenci. Projekt ma się rozpocząć w lipcu przyszłego roku, a zakończy się we wrześniu 2020 roku. W jego ramach przewidziano m.in. budowę nowego zakładu, montaż innowacyjnej linii ekstrakcyjnej, wyposażenie laboratoriów – fizykochemicznego i mikrobiologicznego.

Kolejną pod względem wartości dofinansowania umową jest ta zawarta z firmą Rozbud z Augustowa. Realizacja projektu, który polega m.in. na uruchomieniu nowoczesnej linii produkcyjnej, pozwoli na wprowadzenie na rynek nowego produktu – płyty warstwowej (tzw. sandwich panel), wykorzystywanej w budownictwie. Będzie ona produkowana w czterech wariantach. Wartość projektu to 18,8 mln zł, dotacja wynosi 7,6 mln zł. Projekt ma się zakończyć w czerwcu 2019 roku.

Dofinansowanie w wysokości 6,5 mln zł (wartość projektu – 11,4 mln zł) trafi do firmy Plastixal. Dzięki niemu będzie można w praktyce wdrożyć wyniki prac badawczo-rozwojowych prowadzonych przez tę firmę i rozpocząć produkcję nowych oraz udoskonalonych innowacyjnych produktów – okien i drzwi. W ramach projektu zostanie rozbudowany i wyposażony (m.in. w nową linię produkcyjną) zakład, znajdujący się w Starym Bożejewie (powiat łomżyński). Przedsięwzięcie ma się zakończyć w kwietniu przyszłego roku.

Kolejne umowy z przedsiębiorcami, których projekty zostały wybrane do dofinansowania z poddziałania 1.3 będą podpisywane w przyszłym tygodniu.
www.wrotapodlasia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *