nieruchomoscipodlaskie.pl

Odpręż się na wygodnej kanapie

Idea Meble. Trendy w meblach wypoczynkowych
Szybkie tempo życia, czas, który spędzamy poza domem sprawiają, że wypoczynek i relaks w domowym zaciszu, wspólnie z najbliższymi jest dla nas bardzo istotny. Dlatego nie bez znaczenia jest, jak urządzimy swoje wnętrze. Musi być przytulne, sprawiać, że będzie nam się chciało do niego wracać i w którym będziemy mogli naprawdę wypoczywać. Możliwości jest dużo.
Ostatnio bardzo modne wśród mebli wypoczynkowych stały się zestawy modułowe. Modułowe, czyli złożone z elementów o różnej wielkości, które można dowolnie ustawiać i łączyć. Dzięki temu można stworzyć w domu niepowtarzalny styl i własny, dopasowany pod swoje potrzeby, kąt do wypoczynku.
Nowoczesne systemy modułowe, dają ogromne możliwości aranżacji wnętrza. Możemy je tak zestawiać ze sobą, by dobrze wpisały się w estetykę całego wnętrza. Możemy je też dopasować do wielkości naszej rodziny, sposobu spędzania ze sobą wolnego czasu. Na przykład osoby, które cenią sobie kameralność, chwilę relaksu w odosobnieniu, albo te, które po prostu mają niewiele miejsca w mieszkaniu, mogą stworzyć z elementów małą sofę.
Gdy lubimy spędzać czas oglądając wspólnie telewizję, grać w gry planszowe, gdy mamy większą przestrzeń w domu lub większą rodzinę – możemy ustawić wygodny narożnik w tradycyjnym kształcie litery L lub dużą kanapę narożną w nowoczesnym kształcie litery U.  To daje możliwość by każdy siedział wygodnie, obok siebie, przy wspólnej kolacji, poobiedniej kawie, czy po postu integrował rodzinę. Tapicerowane meble modułowe nadają się zarówno do dużych pomieszczeń, jak i mniejszego salonu. Najważniejsze jest to, że miękkie siedziska i oparcia pozwalają nam wypoczywać tak jak lubimy – czyli siedząc lub leżąc.
Ciekawym rozwiązaniem jest też wyposażenie modułów w praktyczne rozwiązania– na przykład – w poręczne barki , gdzie możemy ukryć trunki dla gości, pojemniki na kubki, jeśli lubimy pić kawę na sofie, są też ruchome szuflady czy moduły wyposażone dodatkowo w panel audio.
Gdy zależy nam na funkcjonalności, bo mamy w domu mniej przestrzeni, możemy wybrać moduły rozkładane, z funkcją spania, z regulowanymi zagłówkami, albo z przesuwnymi pufami, które mogą pełnić funkcję dostawki. Gdy się okaże ,że nasz gość będzie chciał zostać u nas na dłużej, wtedy jednym ruchem rozłożymy naszą sofę.
Komponując do swoich potrzeb zestaw wypoczynkowy, warto też pomyśleć o obiciach. Tu też są olbrzymie możliwości, jeśli chodzi o kolory, fakturę, rodzaje tkanin. Osoby ceniące styl i elegancję mogą wybrać obicie mebli ze skóry naturalnej. W skórzanej tapicerce doskonale prezentują się szczególnie duże, rodzinne meble, a także fotele i szezlongi. To też idealny materiał dla alergików – nie gromadzi kurzu i jest łatwy w czyszczeniu.
Do wnętrz nowoczesnych, surowych dobrze sprawdza się tapicerka o ciepłej kolorystyce, nasyconych barwa, grubym splocie, która nada odrobiny przytulności.
Miękkie, tkaniny są też idealne w domach, w których są małe dzieci. Najnowsze technologie pozwoliły stworzyć producentom tkaniny odporne na zabrudzenia, trwałe i łatwe w utrzymaniu czystości.
Wybór jest duży. Dlatego warto poszukać takich mebli, które dopasują się do naszego wnętrza i do nas, naszych potrzeb i stylu życia, a nie na odwrót. Wtedy możemy być pewni, że urządzimy wnętrze, w którym będzie nam się chciało przebywać bez końca.
Meble Idea
Przędzalniana 8,
15-688 Białystok

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *