nieruchomoscipodlaskie.pl

„Nowela Sienkiewicza”

Lofty i apartamenty przy Sienkiewicza Nowe życie w starych murach. Z zielonym dachem!

Lofty to apartamenty stworzone na bazie zabytkowych budynków po całkowitym remoncie i gruntownej przebudowie. Wkrótce rusza sprzedaż „Noweli Sienkiewicza” – nowej inwestycji Rogowski Development. Niegdyś była to kamienica biurowa i magazynowa z lat 50-tych, zlokalizowana na rogu ulic Sienkiewicza i Jagienki w Białymstoku. Znajdowała się tu siedziba „Przedsiębiorstwa Zaopatrzenia Farmaceutycznego Cefarm”. Dzięki inwestycji budynek przekształci się w luksusowy kompleks loftowych mieszkań, zyskując nowe oblicze, wnętrze i przede wszystkim – nowe skrzydło.

Przebudowa będzie totalna – inwestycja przewiduje kompleksową renowację, zapewniając nowoczesne systemy wodne i kanalizacyjne, nowe bezpieczne instalacje elektryczne oraz zaawansowane technologicznie windy i odrestaurowane elewacje budynku. Dzięki inwestycji Rogowski Development, kamienica ma uzyskać blask i prestiż, ale przede wszystkim funkcjonalność. Zamieni się w loftowy budynek mieszkalny z lokalami usługowymi na parterze. Kompozycja elewacji i układ okien zostaną zachowane od strony otaczających ulic. Inwestor zaadaptuje na mieszkania-lofty obecne zabudowania i jednocześnie dokona rozbudowy kamienicy od wewnątrz o ekskluzywną część apartamentową. Cuda zadzieją się na dziedzińcu, gdzie powstanie mini-park i wspólna przestrzeń rekreacyjna dla mieszkańców. Całość będzie uwieńczona nową kondygnacją w stylu paryskim, pokrytą miedzianą blachą, co doda obiektowi nie tylko elegancji – sprawi to, że będzie jednym z najbardziej wyróżniających się budynków w mieście.


„Nowela Sienkiewicza” oferować będzie mieszkania różnej wielkości: od kompaktowych loftów typu Studio, przez funkcjonalne mieszkania dwu- i trzypokojowe, aż po przestronne apartamenty z dużymi przeszkleniami, otwierającymi się na odnowiony, zielony dziedziniec. Chcemy, aby każdy bez wyjątków mógł odnaleźć tu swoje idealne miejsce do życia. Postawiliśmy na przestronne tarasy i atrakcyjne balkony w apartamentach otwartych na nowy mini-park, natomiast od strony otaczających ulic powstaną przytulne loggie – osłonięte, by gwarantować prywatność. W ramach inwestycji powstaje również dwukondygnacyjny parking podziemny, w trosce o bezpieczne miejsce do parkowania dla mieszkańców.

Prawdziwa ozdoba ,,Noweli Sienkiewicza” znajdować się będzie na dachu – zaprojektowano na nim ogólnodostępną przestrzeń zieloną, w której powstanie m.in. mały plac zabaw. Dzięki temu rozwiązaniu mieszkańcy będą mogli cieszyć się chwilami relaksu na świeżym powietrzu, bez potrzeby opuszczania terenu kompleksu. Planujemy stworzyć bezpieczne miejsce do wypoczynku, wyjścia z dziećmi lub integracji sąsiedzkiej.


„Nowela Sienkiewicza” to atrakcyjny i funkcjonalny budynek wykorzystujący pełnię możliwości jakie daje lokalizacja. Za projekt odpowiada ambitna warszawska pracownia architektoniczna NOA, dzięki której możemy spodziewać się unikalnych rozwiązań przy zachowaniu ponadczasowej estetyki.


Niewątpliwą zaletą inwestycji jest jej lokalizacja. Kamienica znajduje się blisko centrum miasta. W niedalekiej odległości znajdują się sklepy, restauracje, szkoły i inne instytucje użyteczności publicznej. Świetnie rozwinięta infrastruktura komunikacyjna zapewnia dzięki bliskości przystanków łatwy dojazd w każdą część Białegostoku. W kilka minut
możemy dostać się do pracy, na uczelnię, do szkoły bądź przedszkola.

Rewitalizacja starych kamienic zdecydowanie ma swój potencjał. Przebudowa i modernizacja zabytkowych budowli stanowią nie tylko możliwość ochrony dziedzictwa architektonicznego Białegostoku, ale także są sposobem na stworzenie nowych, atrakcyjnych przestrzeni mieszkalnych. Projekt „Nowela Sienkiewicza” doskonale ilustruje, jak można przekształcić historyczne mury w nowoczesne lofty i apartamenty, które odpowiadają na współczesne potrzeby mieszkańców miasta. Inwestycje tego typu przyczyniają się do ożywienia i zwiększenia atrakcyjności miejskiej tkanki, jednocześnie sprzyjając zrównoważonemu rozwojowi lokalnej społeczności. Inicjatywa ta nie tylko zaspokaja zapotrzebowanie na mieszkania w centrum miasta, ale również stymuluje rozwój ekonomiczny i kulturowy regionu, czyniąc Białystok miejscem bardziej dynamicznym i dostosowanym do potrzeb jego mieszkańców.


Sprzedaż nowej inwestycji Rogowski Development rusza wkrótce. W Biurze sprzedaży dewelopera zlokalizowanym w Białymstoku przy ul. Legionowej 28 lok. 202 można uzyskać szczegółowe informacje o ofercie, aktualnych cenach i obowiązujących promocjach.

Dane kontaktowe

tel.: (85) 749 99 09,
e-mail: dzialsprzedazy@rogowskidevelopment.pl.
Więcej informacji również na stronie internetowej dewelopera
www.rogowskidevelopment.pl