nieruchomoscipodlaskie.pl

Letnie motywy w naszych wnętrzach

Tegoroczne lato przeszło już do historii. Jednak w bardzo prosty sposób możemy zdecydować się na przeniesienie letnich motywów do naszych wnętrz. Mogą to być owocowe nadruki, ptasie motywy i wzory w motyle. Nadchodząca jesień do idealny czas na kreatywną zmianę wnętrz.

Boimy się wyrazistych wzorów. Wiele poradników czy trendów promuje proste i delikatne rozwiązania. Ściany naszych wnętrz są idealne do samodzielnego zagospodarowania i chcielibyśmy, żeby podobały się wszystkim. Nasze wnętrza powinny być dostosowane do konkretnych potrzeb ale też do osobowości przyszłych mieszkańców. Warto przybliżyć zatem możliwość posiadania dekoracyjnych ścian i odpowiedzieć sobie na pytanie jak dobrać wzory do konkretnego wnętrza.

Gdyby tak tapeta?

Tapety dekoracyjne aktualnie maja bardzo bogata możliwość dostosowania wzoru do naszych oczekiwań. Decydując się na nie, mamy kilka opcji do wyboru. Możemy wybrać materiał, który posiada mocny wzór i kolor. Tak wybrana tapeta może stać się jedynym elementem dekoracyjnym mieszkania. Trzeba tylko pamiętać, aby nie pozostawić tapet bez wsparcia innych dodatków. Może to być na przykład interesująca lampa czy rama lustra. Oczywiście możemy zastosować także plakaty czy obrazy ale w takim wypadku powinny być one maksymalnie minimalistyczne.

Jak łączyć wzory we wnętrzach?

Jeżeli lubisz wzory i kolory ale boisz się ich użyć i nie jesteś pewny możliwego zestawienia, skorzystajmy z podstawowej zasady łączenia. Duży prosty wzór lub drobniejszy mniejszy wzór. Oczywiście ten sposób może być dowolnie modyfikowany, ilość wzorów dowolnie zwiększana, a wzory mogą zdecydowanie różnić sie od siebie. Jeżeli twoje oko jest bardziej wprawione w dostrzeganie różnic i podobieństw wzorów, łatwiej będzie tworzyć skomplikowane zestawienia.

Zaletą łączenia wzorów i kolorów jest brak nudy. Eklektyzm co raz częściej zaczyna gościć na naszych salonach. Przestrzeń staje się bogatsza w łączone wzory, czy faktury i może być bardzo energetyczna i pobudzająca, można także użyć pastelowych kolorów lub skomponować zestaw monochromatyczny.

Łączenie wzorów a meble drewniane

Wzory to nie tylko czysta geometria. To również rozmaite nadruki, które świetnie łączą się z graficznymi elementami tapet czy sztukaterii. Jak łączyć wzory we wnętrzach tak, by przestrzeń pozostała w pełnej harmonii? Pomoże tu wprowadzenie naturalnych materiałów, tj. skórzana kanapa lub meble drewniane.

Drewno jest naturalnym i uniwersalnym materiałem, którego można użyć w aranżacji każdego wnętrza. Zarówno dla minimalistycznego stylu loftowego, jak i do eleganckiego glamour – drewno łagodzi charakter pomieszczenia i nadaje mu swoistej przytulności. Meble drewniane to także solidny materiał, który zostanie w mieszkaniu na dłużej, dlatego warto zainwestować

Bardzo interesująca fuzja to sztukateria oraz kwiatowe tapety dekoracyjne. Ten luźny styl, lekko w klimacie mieszkań naszych babć, może mieć w sobie nutkę szaleństwa. Sztukateria na ścianach w tym wydaniu to styl retro. Polega na tym, że sztukateria zdobi ścianę do połowy (najczęściej jest tu wybierany kolor biały lub pastelowy), a bardzo wzorzysta tapeta pokrywa jej drugą część. W tym łączeniu może pojawić się również czarno-biała podłoga w formie kafelek lub cienkiego dywanu.

Wnętrza w których mieszkamy powinny ukazywać nas samych, być naszym zwierciadłem. Dlatego nie pownosimy bać się intensywnych kolorów czy wzorzystych materiałów, zwłaszcza jeżeli je lubimy i dobrze się w nich czujemy.

Mateusz Czeczko

Główny Architekt Wnętrz w Czeczko Designe

O FIRMIE

Studio Czeczko Designe dba o każdy element zarówno projektu jak i budynku, pokrywając wszystkie aspekty od koncepcji do realizacji. Zaczyna od ścisłej współpracy z klientem, aby zrozumieć jego potrzeby i przełożyć je na innowacyjne i kreatywne rozwiązania projektowe.

Czeczko Designe oferujemy szeroki wachlarz usług projektowych takich jak:

*konsultacje projektowe,

*konsultacje z zakresu kupna – sprzedaży nieruchomości,

*projekty wnętrz mieszkalnych,

*projekty wnętrz komercyjnych,

*projekty mebli i oświetlenia.

Umów się na bezpłatne konsultacje.

KONTAKT

Czeczko Design Studio

Elektryczna 4

15-080 Białystok

+48 791 700 192