nieruchomoscipodlaskie.pl

Aranżacja wnętrz na zimę

Zimowe porządki to tylko wstęp do zmiany aranżacji czterech ścian. Nie musimy jednak całkowicie zmieniać naszych wnętrz. Wystarczą niewielkie metamorfozy, wymiana dodatków i sezonowych akcesoriów. Jak zaaranżować wnętrze na zimę? Sprawdzisz poniżej.

Pomimo tego, że zima jednoznacznie kojarzy się ze śnieżną bielą, nie jest to jedyna barwa, która pasuje do zimowych aranżacji wnętrz. O tej porze roku warto inspirować się przyrodą i kolorami, które w niej naturalnie występują – podczas zimowych spacerów obserwujemy piękne drzewa iglaste ciemnozielonymi igiełkami, czerwone owoce jarzębiny czy kaliny i ogołocone z liście brązowe gałęzie i pnie drzew kwitnących wiosną i to właśnie te barwy powinny wybijać się na pierwszy plan w naszych mieszkaniach. Kolor ścian trudno jest zmienić, ale czerwień czy brąz łatwo można przemycić w dodatkach takich jak poduszki czy lampki, w tym sezonie szczególnie pożądana jest czerwień rubinu, która pięknie kontrastuje z bielą. Jeśli jednak możemy pozwolić sobie na większy remont, to warto postawić na srebrny kolor ścian, który doskonale będzie komponował się z bardziej wyrazistymi elementami dekoracyjnymi, także tymi na Boże Narodzenie.

Ciepłe tkaniny

Zimą odpowiedni dobór tekstyliów jest ważny nie tylko ze względu na ich wartość dekoracyjną, ale i czysto praktyczną – ciepłe koce na zimę czy grube pledy przydają się jak nigdy. Z tego powodu warto wymienić cienkie letnie koce na te wykonane z ciepłych tkanin zimowych takich, jak wełna, bawełna czy polar. Tekstylia to jednak nie tylko pledy, narzuty i koce na zimę, są to również dywany i wykładziny, które nadają wnętrzom pożądanej przytulności i ciepła. Na rynku dostępnych jest mnóstwo rodzajów dywanów z materiałów naturalnych i sztucznych, można kupić łatwe w pielęgnacji dywany o krótkim włosiu lub bardziej spektakularne dywany typu futro, po których przyjemnie jest stąpać nawet boso.

Zimowy klimat – odpowiedni nastrój i akcesoria

Zima to pora roku, w trakcie której szczególnie ważne jest zadbanie o odpowiedni nastrój w domu, w którym właśnie wtedy spędzamy najwięcej czasu. W czasie, kiedy dni stają się coraz krótsze i coraz bardziej doskwiera nam brak słońca warto zainwestować w odpowiednie oświetlenie, zwłaszcza niemęczące oczu nowoczesne oświetlenie led, które emituje przyjemnie rozproszone światło żółte. Innym sposobem na zadbanie o odpowiednią ilość światła w domu są różnego typu świeczki i świece, które oświetlą pomieszczenia delikatnym płomieniem, a jeśli zdecydujemy się na świece zapachowe także niepowtarzalnym aromatem. Wielbiciele dekoracji diy powinni także spróbować samodzielnie wykonać ozdobne lampiony lub świece diy na przykład zdobywające coraz większą popularność świece woskowe czy świece sojowe albo osławione w mediach społecznościowych różnokolorowe cotton balls. Zimowe dekoracje mogą również nawiązywać do najważniejszych w tym okresie świąt Bożego Narodzenia. W wytworzeniu świątecznego nastroju z pewnością pomogą drzewka choinkowe, girlandy, świece ozdobne i dekoracje ze sztucznego śniegu.

Zimowa aranżacja balkonu i tarasu

Zimowy balkon nie musi pusty czekać na powrót wiosny, bo wbrew pozorom nawet w czasie największych mrozów może wyglądać atrakcyjnie. Po tym, jak jesienią zostanie już oczyszczony z letnich roślin i mebli do nowej aranżacji warto wykorzystać iglaki i krzewy zimozielone takie jak świerki, jałowce czy wrzosy. Są to rośliny wytrzymałe na niskie temperatury, ale należy je odpowiednio przed nimi zabezpieczyć. Pojemniki, w których rosną powinny być owinięte styropianem, kartonami lub słomą, a części naziemne powinny być osłonięte włókniną. W sklepach dostępne są różnego rodzaju osłony na balkon oraz doniczki na balkon, które pomogą nam dobrać wszelkie niezbędne elementy wyposażenia w taki sposób, by nasz taras był nie tylko praktyczny, ale i estetyczny.

Zima w ogrodzie

Wielu niedoświadczonych ogrodników zastanawia się, co kwitnie w ogrodzie zimą i co można zrobić, żeby podwórko nie wyglądało na opustoszałe i zaniedbane. Wbrew pozorom możliwości jest wiele, bo rośliny ogrodowe kwitnące zimą występują w wielu odmianach i kolorach, które pięknie kontrastują z bielą śniegu lub zielenią iglaków. Krzewy kwitnące zimą w ogrodzie to między innymi różnego rodzaju derenie, oczary i wrzośce. Z kolei kwiaty kwitnące zimą w ogrodzie to m.in. ciemiernik, oczar, przebiśnieg czy lawenda.

https://rynekpierwotny.pl/wiadomosci-mieszkaniowe/zimowe-pomysly-na-drobne-zmiany-w-mieszkaniu/4931/