nieruchomoscipodlaskie.pl

Lustra – czym kierować się przy wyborze

Lustro – bez niego nie może obejść się absolutnie żadna łazienka, korytarz czy nawet garderoba. Pełnić może ono dwie funkcje: praktyczną i dekoracyjną. Jakie lustro wybrać? Na to pytanie odpowiedzą eksperci z białostockiej firmy Dobry Szklarz.

– Przy wyborze lustra do konkretnego wnętrza trzeba pamiętać o tym by miało ono odpowiednią wielkość. W małych pomieszczeniach sprawdzą się większe lustra, które optycznie powiększą przestrzeń. Duże pokoje i korytarze nie potrzebują takiego zabiegu i tu trzeba brać pod uwagę estetykę lustra – mówi ekspert  z firmy Dobry Szklarz, która ma w swojej ofercie lustra do łazienki, korytarza, srebrne, grafitowe, brązowe, antyczne, weneckie.

W łazience lustro musi być

Najważniejszą funkcją lustra w łazience jest zapewnienie możliwości dokładnego przejrzenia się. Lustro łazienkowe powinno być umieszczone na takiej wysokości i mieć taki rozmiar, by wszyscy z niego korzystający mogli swobodnie się w nim przejrzeć. Pamiętajmy też o właściwym oświetleniu lustra w łazience, by można było przed nim dokładnie się ogolić lub wykonać makijaż.

Korytarz również nie poradzi sobie bez lustra

Żaden przedpokój bez lustra się nie obędzie. Musimy przecież przed wyjściem z domu ocenić, czy nasz strój i fryzura prezentują się jak należy! Poza walorami praktycznymi lustro w korytarzu ma też inne zalety – odbijające się w nim światło dodatkowo rozjaśnia wnętrze, a pojawiające się w jego tafli fragmenty aranżacji wywołują złudzenie większej przestrzeni. Na ogół ma też ciekawą formę i tym samym pełni w aranżacji istotną funkcję dekoracyjną.

A w salonie?

W ciemnych salonach, np. na których ścianach są czarne albo brązowe tapety, lustra spełnią rolę „rozjaśniacza”. Wystarczy umieścić je naprzeciw okna, żeby zbierały światło i rozpraszały je po całym salonie. Salony dają też największe pole do popisu osobom, które chciałyby się pobawić efektami zastosowania luster. W takim pomieszczeniu można połączyć ze sobą kilka mniejszych luster w różnych stylach (np. w różnych kształtach i z różnymi ramami), potęgując ich efekt dekoracyjny. Można też lustro ustawić tak, aby odbijał się w nim szczególnie ciekawy przedmiot, obraz czy grafika. Ozdobą samą w sobie może być lustro wolnostojące, jakby oparte o ramy obrazu czy stojak, jakiego używa się do pokazania plakatów. Dzięki niemu można zmieniać aranżację wnętrza. Możliwość obracania lustra gwarantuje różnorodność kątów patrzenia.

Lustro może być przyjazne środowisku

Szkło może być przetwarzane nieskończoną ilość razy. Ze stłuczki szklanej można wytwarzać butelki szklane, włókna izolacyjne, gresy do tynku, dodatki do mas ceramicznych, watę szklaną, wypełniacze do gum, farb, tworzyw biurowych i innych. Należy zwrócić uwagę, iż wyprodukowane szkło nawet z upływem czasu już nigdy nie ulegnie rozkładowi!

– Prowadzimy świadomą politykę proekologiczną i stwarzamy możliwość dostarczenia do nas niepotrzebnego szkła. Dzięki nam będzie ono przetworzone – mówi przedstawiciel firmy DOBRY SZKLARZ.

Co więcej firma nie prowadzi sprzedaży luster, w których występują szkodliwe metale takie jak rtęć czy ołów. Wszystkie sprzedawane lustra są wytwarzane zgodnie z normą PN-EN 1036-1:2008