nieruchomoscipodlaskie.pl

Złota rączka 2020

Seniorzy z Białegostoku w 2020 roku nadal będą mogli liczyć na bezpłatne doraźne usługi „złotej rączki”. W ten sposób Miasto pomoże osobom samotnym, schorowanym, niepełnosprawnym. Dlatego został ogłoszony konkurs pn. „Zwiększenie poczucia bezpieczeństwa seniorów w 2020 roku”.

Miasto Białystok szuka organizacji pozarządowej, która w tym roku zrealizuje zadanie obejmujące bezpłatne usługi „złotej rączki”. Organizacja, która wygra konkurs, będzie mogła zlecać fachowcom usługi lub ich wykonanie powierzyć wolontariuszom, będzie przyjmowała zgłoszenia od seniorów, a także zajmie się ich weryfikacją. Chodzi o to, by z pomocy korzystały rzeczywiście osoby, do których jest ona adresowana. Miasto na realizację tego zadania od 1 marca do 31 grudnia 2020 roku zarezerwowało w budżecie 75 tys. zł. Seniorzy będą z tej pomocy korzystać bezpłatnie.

Naprawy usterek sprzętów domowych czy instalacji mogą być kłopotliwe dla osób starszych. Trzeba nie tylko mieć odpowiednie narzędzia i umiejętności, ale też siłę do takich prac. Często pozostaje tylko zatrudnienie „złotej rączki”, a przecież nie każdego na to stać. Dlatego z pomocą fachowców chcemy zadbać o potrzeby starszych mieszkańców Białegostoku – powiedział zastępca prezydenta Zbigniew Nikitorowicz.   

Organizacje zainteresowane udziałem w konkursie mogą składać oferty do 10 lutego 2020 r. w wersji elektronicznej za pośrednictwem platformy Witkac.pl oraz w wersji papierowej w sekretariacie Departamentu Spraw Społecznych UM przy ul. gen J. Bema 60/1 lub wysyłając zgłoszenia pocztą na powyższy adres.

W 2019 r. z bezpłatnej pomocy „złotej rączki” seniorzy skorzystali 290 razy. Zlecenia dotyczyły regulacji okien i drzwi balkonowych, wymiany klamek w drzwiach, czyszczenia syfonu i wyregulowania baterii w łazience, naprawy rolet, przyklejenia listwy przypodłogowej, zamontowania regału, wieszaków w łazience, naprawy systemu umywalkowego itp.

Więcej szczegółów dotyczących ogłoszonego konkursu można znaleźć na www.bip.bialystok.pl.