nieruchomoscipodlaskie.pl

Sprytne sposoby na małe mieszkanie

Coraz więcej młodych ludzi decyduje się na zakup małego mieszkania. Czy to oznacza, że żyje im się mniej komfortowo? Nic bardziej mylnego. Nawet niewielką przestrzeń można urządzić stylowo i wygodnie – wystarczy odrobina kreatywności oraz sprytne meble i gadżety, dostępne między innymi w klubie zakupowym Bonami.pl.

Każdy zapewne wie, jak istotną rzeczą w przypadku małych przestrzeni jest umiejętne zagospodarowanie każdego metra kwadratowego. Adekwatnie dobrane i ustawione meble, ścienne dekoracje oraz jasne ściany i lustra potęgujące wrażenie przestronności to klucz do sukcesu w aranżacji tego typu wnętrza. Marta Kmošenová, ekspert klubu zakupowego Bonami.pl podpowiada, jak poradzić sobie z wyzwaniami podczas urządzania małego mieszkania.

Rozświetl się!

Podłogi oraz ściany w rozjaśniających odcieniach to bezdyskusyjnie idealny wybór przy niedużych wnętrzach. Jasne tonacje sprawią, że mieszkanie wyda się bardziej przestronne. – „Doświetlenie oraz otwarcie przestrzeni przy małym metrażu jest bardzo ważne. Delikatna kolorystyka oraz prostota, która jest charakterystyczna dla stylu skandynawskiego idealnie wpisze się w aranżacje niewielkich przestrzeni oraz nada przytulności i spokoju. Minimalistyczny fotel Karup Boogie w odcieniach szarości w połączeniu ze ścianą w kolorze kości słoniowej to stylowy duet, dzięki któremu nasze lokum zyska na harmonii, a wystrój wyda się bardziej spójny” – doradza Marta Kmošenová, ekspert klubu zakupowego Bonami.pl. Nie tylko jasne ściany, ale i duże lustra spowodują wrażenie głębi oraz przestronności naszych czterech kątów. Duże lustro do wieszaka Karup Hongi z oferty klubu zakupowego Bonami.pl, to wirtuozerski element dekoracji, który podaruje wizualnie kilka metrów więcej niż w rzeczywistości.

Goście, goście

Wizyty gości zawsze są wielką przyjemnością, jednak problem pojawia się, kiedy trzeba ich przenocować, a miejsca nie jest zbyt dużo. Brak pokoju gościnnego oraz mały metraż mieszkania spędzają sen z powiek – w przenośni i w sensie dosłownym. Zaczynamy główkować nad jak najlepszym rozwiązaniem dla przybyszów, jak i dla nas. Na szczęście świat wnętrzarski oferuje wiele sztuczek, dzięki którym przenocowanie najbliższych nie będzie już wiązało się z koszmarem. W opozycji do materaców dmuchanych, marka Karup stworzyła materac Bed in Bag Vision, dostępny w klubie zakupowym Bonami.pl, który jest wykonany w 70% z bawełny, a przy tym zajmuje mało miejsca i jest łatwy w przechowywaniu. Eleganckie wykończenie oraz komfort sprawią, że ugościmy najbliższych po królewsku.

Bułka z masłem

W małej kuchni każdy centymetr jest ważny. Aby w stu procentach wykorzystać skromny metraż, warto zdecydować się na różnego rodzaju sprytne patenty. Zamontowanie w szafkach wysuwanych półeczek na pojemniki z przyprawami Metaltex, bądź uchwytu na pokrywki Metaltex, dostępnych w klubie zakupowym Bonami.pl, to kapitalny sposób na wykorzystanie każdego zakamarka niewielkiej powierzchni. Co więcej, dzięki tym drobiazgom zarówno na blacie, jak i w szafkach zapanuje porządek, a ulubiona przyprawa będzie w zasięgu ręki. – „W niedużych kuchniach bardzo istotne jest zachowanie ładu oraz zagospodarowanie każdego centymetra – w szczególności wtedy, gdy kuchnia ma niespełna kilka metrów. W organizacji pomogą nam takie akcesoria jak pojemniki na przyprawy czy uchwyt na kubki pod półkę Metaltex Spider Mug”, podpowiada Marta Kmošenová, ekspert klubu zakupowego Bonami.pl.

Sprytne pudełka

Osobna garderoba w małym mieszkaniu to rzadkość. Zwykle miejsca wystarcza tylko na dużą szafę. Jeśli jednak dobrze zagospodarujemy miejsce – to wszystko uda się zmieścić. Możemy na przykład podzielić swoja szafę na pory roku, a rzeczy obecnie nieużywane zabezpieczyć w worku próżniowym Dompak Space, dł. 80 cm. Taki sam podział możemy zastosować także w przypadku obuwia, zabezpieczając je w organizerze na 12 par butów Dompak Ella, dostępnym w klubu zakupowym Bonami.pl.