nieruchomoscipodlaskie.pl

Jurowiecka do przebudowy

Fragment ulicy Jurowieckiej zostanie przebudowany. Dzięki temu poprawi się bezpieczeństwo użytkowników jezdni, pieszych i rowerzystów. Miasto szuka firmy, która wykona tę inwestycję.

Budowa dotyczy części ul. Jurowieckiej – odcinka od ul. Ciepłej do ul. Poleskiej o długości 0,51 km. W ramach inwestycji powstaną dwie jezdnie po dwa pasy ruchu w każdą stronę, rozdzielone pasem zieleni. Zostanie na nich położona nowa nawierzchnia. Wzdłuż jezdni powstaną chodniki z wydzielonym pasem dla rowerzystów. Skrzyżowanie z ul. Ciepłą będzie rozbudowane i zostanie tam zainstalowana sygnalizacja świetlna. Na przebudowywanym odcinku staną nowe latarnie i nowe wiaty przystankowe.

Według przeprowadzonych pomiarów średnioroczne dobowe natężenie ruchu na tym odcinku wynosi 14 tys. 280 pojazdów na dobę. Rozbudowa ulicy Jurowieckiej ma poprawić przepustowość aut i umożliwić swobodny przejazd komunikacji miejskiej. W tym celu zostaną tam wytyczone buspasy.

Oferty do przetargu można składać do 24 lipca w Zarządzie Dróg Miejskich UM przy ul. Składowej 11. Jeśli wykonawca zostanie wyłoniony w tym przetargu, prace zaczną się jeszcze w tym roku. Zakończenie planowane jest na koniec czerwca 2019 roku.

– Ta inwestycja jest częścią szerszego projektu mającego na celu poprawę dostępności centrum Białegostoku dla komunikacji miejskiej. Ministerstwo Rozwoju przyznało Miastu unijną dotację na zrealizowanie tego przedsięwzięcia – powiedział zastępca prezydenta Przemysław Tuchliński.

Łączna wartość całego projektu, obejmującego m.in. budowę ul. Sitarskiej, Tysiąclecia Państwa Polskiego i Jurowieckiej, została oszacowana na ponad 109 mln zł. Dofinansowanie wyniosło ok. 85 mln zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *