nieruchomoscipodlaskie.pl

Termomodernizacja metodą na walkę ze smogiem

 

 

Skutecznym sposobem w walce ze smogiem ma się okazać program termomodernizacji, przygotowywany przez rząd. Jak podkreślił podczas konferencji poświęconej problemowi smogu premier Mateusz Morawiecki, starania o czyste powietrze należą do priorytetowych zadań rządu. Planowane działania z zakresu termomodernizacji mają przyczynić się do redukcji smogu poprzez zmniejszenie zapotrzebowania na ciepło w gospodarstwach domowych. Ocieplenie budynków prowadzi bowiem do mniejszych wydatków energetycznych, a tym samym przyczynia się do mniejszej emisji szkodliwych pyłów.

Premier zwrócił uwagę, że zanieczyszczone powietrze nie jest problemem, który pojawił się w przeciągu ostatnich kilku lat. To efekt wieloletnich zaniedbań w tym zakresie i braku świadomości wśród obywateli. Dodał także, że niezabezpieczony przed utratą ciepła dom zużywa wielokrotnie więcej paliwa potrzebnego do jego ogrzania.

Program termomodernizacji ma objąć domostwa na terenie całego państwa, a jego pilotaż rozpocznie się na obszarach, gdzie problem smogu ma największą skalę. Oprócz tego w czasie konferencji Mateusz Morawiecki podziękował wszystkim organizacjom, które włączają się w walkę ze smogiem.

Źródło: KRN.pl | 2018-02-22

https://www.krn.pl/wiadomosci/termomodernizacja-metoda-na-walke-ze-smogiem,10145

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *