nieruchomoscipodlaskie.pl

Blaty kuchenne naturalny kamień czy konglomerat kwarcytowy

Urządzając kuchnię, przychodzi moment, w którym należy zdecydować z jakiego materiału zostaną wykonane blaty. Wybór zwykle pada na kamień. Na który jednak postawić – naturalny czy udoskonalony technologicznie?

W świecie designu dominują naturalne materiały wykończeniowe. To właśnie między innymi z tego powodu coraz częściej i chętniej kuchenne wnętrza zwieńczane są kamiennymi blatami. Do wyboru jest wiele produktów organicznego pochodzenia oraz kamień udoskonalony technologicznie, czyli konglomerat kwarcytowy.

Podczas wyboru materiału, z którego wykonane zostaną powierzchnie robocze powinniśmy kierować się zarówno jego jakością, właściwościami użytkowymi, jak i wyglądem – w końcu blaty kuchenne to elementy, które stanowią dekorację wnętrza. Kamień naturalny vs konglomerat kwarcytowy Rynek kamieniarski oferuje blaty wykonane zarówno z tradycyjnego kamienia – głównie marmuru, trawertynu i granitu, jak i z konglomeratu kwarcytowego, czyli nowoczesnego materiału, łączącego w sobie naturalne komponenty spajane ze sobą i obrabiane za pomocą innowacyjnych technologii.

Na przykład firma Technistone posiada w swoim asortymencie produkty tego typu składające się w 95% z naturalnych materiałów – głównie z kwarcu i granitu połączonego z 5% dodatków. Jeśli chodzi o porównanie jakości oraz właściwości użytkowych obu rozwiązań, zdecydowaną przewagę posiada kamień udoskonalony technologicznie. Marmur i trawertyn są miękkie, przez co są podatne na zarysowania i uszkodzenia mechaniczne oraz łatwo ulegają zaplamieniom, natomiast granit jest zimny w dotyku i bardzo ciężki, co znacznie utrudnia jego obróbkę. Ponadto, naturalne kamienie należy regularnie impregnować – najlepiej co roku, a ich cena jest bardzo wygórowana.

Konglomerat kwarcytowy jest natomiast o około 20% lżejszy od swoich tradycyjnych odpowiedników, dostępny w niższych cenach, ciepły w dotyku, łatwy w obróbce oraz dużo bardziej odporny na codzienną eksploatację. Ponadto, materiał ten jest bardzo łatwy w utrzymaniu czystości, a jego impregnację zaleca się przeprowadzać raz na kilka lat. Kamienny design Blaty kuchenne stanowią ważny punkt aranżacyjny wnętrza. To właśnie dlatego tak istotne jest, aby wyróżniały się wyjątkowym wyglądem. Niestety, naturalne kamienie dostępne są w ograniczonej palecie wzorniczej i kolorystycznej, dlatego nie możemy wykorzystać ich przy realizacji każdej sytuacji projektowej. Niemniej jednak zastosowane we wnętrzu, wprowadzają do niego szyk i ponadczasowe piękno.

Alternatywą dla tradycyjnego surowca, jest konglomerat kwarcytowy. Materiał ten dzięki wytwarzaniu w oparciu o innowacyjne technologie, może przybierać najróżniejsze desenie i barwy. Firma Technistone oferuje kamienie udoskonalone technologicznie, które swoim wyglądem przypominają między innymi naturalne kamienie lub, które dzięki wtopionym w swój skład drobinkom szkła i zwierciadeł efektownie się mienią. Dzięki tak zróżnicowanej ofercie, dobrane idealnego blatu z konglomeratu kwarcytowego do każdej kuchennej aranżacji jest bardzo łatwe. Warto wspomnieć również o tym, że blaty wykonane z płyt Technistone nie posiadają spoin, dzięki czemu tworzą spójną i harmonijną powierzchnię, a w szczelinach nie gromadzi się brud.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *