nieruchomoscipodlaskie.pl

W inteligentnym domu będzie bezpieczniej

Lato to czas wakacyjnych urlopów, zasłużonego i jakże upragnionego odpoczynku. Niestety w tym błogim okresie bardzo często sen z powiek spędza nam bezpieczeństwo pustego mieszkania lub domu. I nie chodzi jedynie o ewentualne zagrożenie włamaniem. Straty może przynieść nieoczekiwany wyciek lub zwarcie instalacji elektrycznej. Z pomocą przychodzi nam technologia i system inteligentnego domu, dzięki któremu możemy spokojnie jechać na wakacje.

Na początku był pomysł. Inteligentny dom pierwszą formę przybrał blisko 70 lat temu w postaci Push-Button Manor, którego nazwa związana była z dużą ilością przycisków rozsianych po całym domu. Prekursorem był Amerykanin Emil Mathias. Inny ważny projekt był atrakcją kalifornijskiego Disneylandu. Wybudowany w 1957 r. Monsanto przez ponad dekadę przyciągał gości parku, ciekawych jak może wyglądać przyszłość. Co powiedzieliby o współczesnych rozwiązaniach wiedząc o dalekiej drodze, jaką przebyła idea? Pamiętając, że jedną z porażek na tym polu zaliczył gigant – firma Microsoft, która w latach 90. wypuściła, bez sukcesu, pierwsze oprogramowanie intelligent home przeznaczone dla systemu operacyjnego Windows 98?

Zamknij okno przez komórkę

Najnowsze rozwiązania technologiczne dają użytkownikom szereg możliwości i udogodnień. Home Intelligence to zestaw innowacyjnych narzędzi, które dają poczucie bezpieczeństwa, dzięki zwiększeniu stopnia kontroli i możliwości reagowania na szereg okoliczności. – Przy użyciu smartfona możemy kontrolować nasz dom i funkcjonowanie jego poszczególnych elementów – mówi Kamil Pawlak, Paigo – Dzięki aplikacji jesteśmy na bieżąco informowani o zmianach zachodzących w danych pomieszczeniach lub usterkach, a poprzez zainstalowane kamerki możemy monitorować sytuację w naszym mieszkaniu. Zapomnieliśmy zgasić nocną lampkę? Nie zamknęliśmy okna lub nie jesteśmy pewni, czy to zrobiliśmy? Nie ma problemu. Dzięki aplikacji systemowej możemy nie tylko sprawdzić, ale także zaradzić sprawie z wysokości panelu własnej komórki. Wystarczy dostęp do internetu.

Bezpieczeństwo to priorytet

Rynek cały czas się rozwija, a priorytetami które wyznaczyli sobie producenci są przede wszystkim bezpieczeństwo, oszczędność i funkcjonalność. W ofercie home intelligence Paigo znajdują się m.in. nowoczesne kamery i czujniki ruchu, dzięki którym zawsze będziesz wiedział co się dzieje w twoim domu, oraz czujniki zalania. Jest to narzędzie, które daje większą kontrolę i bezpieczeństwo niż standardowe alarmy. Dodatkowo, software Paigo można aktualizować i uzupełniać o nowe elementy systemu.

Komfort na wyciągnięcie ręki

Technologia smart umożliwia wygodne sterowanie ogrzewaniem, alarmem, oknem, bramą czy roletami. Za pomocą kilku kliknięć w ekran centralki – tabletu lub smartfona można schłodzić mieszkanie przed powrotem z wycieczki lub podczas snu, a o poranku może na nas czekać świeżo zaparzona aromatyczna kawa. Dzięki różnym rozwiązaniom w ramach systemu możemy dobrać instalację najlepiej odpowiadającą naszym potrzebom i najlepiej dostosowaną do przestrzeni, w której mieszkamy, jej wielkości i kubatury. – System home intelliegence Paigo jest dostosowany do każdej przestrzeni mieszkalnej – podkreśla Kamil Pawlak, Paigo – Jego zaletą jest to, że nie jest układem zamkniętym. Oznacza to, że użytkownik może uzupełniać raz zamontowany w jego domu lub mieszkaniu system o nowe funkcje. Co więcej, może to robić całkowicie bezkosztowo. Dom będący zawsze na wyciągnięcie ręki i aplikacji to na pewno większy spokój podczas urlopu. Wszystkich zainteresowanych zapraszam na naszą stronę, na której można m.in. zobaczyć symulację korzystania z systemu – dodaje Kamil Pawlak.

Home intelligence, czyli wartości dodane

System inteligentnego domu oferuje także gamę rozwiązań na rzecz ograniczenia zużycia energii elektrycznej i cieplnej. Począwszy od wtyczki zasilającej (power plug in), która posiada miernik zużycia energii, poprzez sterowanie oświetleniem, aż do zdalnego zamykania lub otwierania okien. Wysokość oszczędności jest związana także z wielkością gospodarstwa domowego i wariantu systemu, na jaki się zdecydujemy. – Poprzez zainstalowanie specjalnych czujników ruchu można realnie zmniejszyć koszty zużycia energii, co staje się istotnym elementem domu energooszczędnego lub pasywnego. Szacujemy, że rodzina z trójką dzieci może dzięki temu w ciągu roku zaoszczędzić aż 900 zł. Nie bez znaczenia są także niskie koszty rocznego utrzymania systemu, które wynoszą ok. 38 zł miesięcznie– zaznacza Kamil Pawlak, prezes Paigo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *