nieruchomoscipodlaskie.pl

Dzięki technologii zwiedzisz nieruchomość przez internet

Pandemia wirusa SARS-CoV-2 dotyka wszystkie gałęzie gospodarki na całym świecie. Notowania giełd się wahają, ceny żywności rosną, ropy spadają, a rządy wprowadzają pakiety pomocowe, by pomóc utrzymać się firmom.

Malejący popyt nie omija także rynku nieruchomości. Jest szczególnie widoczny w najmie krótkoterminowym, choć powoli uwidacznia się także w wynajmie i sprzedaży mieszkań. Rząd z powodu koronawirusa zakazał dnia 13 marca 2020r. oferowania nieruchomości na kilkudniowe terminy oraz wprowadził na mocy ustawy z dnia 2 marca 2020 r. art. 12, możliwość wyłączenia działania regulacji ustawowych w zakresie prawa budowlanego, zagospodarowania przestrzennego, ochrony i opieki nad zabytkami. Ponadto środki zapobiegawcze w postaci ogłoszenia stanu zagrożenia epidemiologicznego zmusiło ludzi do pozostania w domach i wychodzenia wyłącznie z konieczności.

Wyzwanie biur nieruchomości

Tym samym drastycznie wzrosło zainteresowanie ofertami nieruchomości, ale spadła liczba spotkań – średnia dzienna liczba transakcji zmalała niemal o połowę. Potencjalni klienci siedzą w domach, notariusze zamykają kancelarie a sprzedający głowią się nad dalszymi posunięciami.

Biura nieruchomości również stoją przed poważnym wyzwaniem. Spadek liczby spotkań postawił ich dalsze prosperowanie na rynku w obrocie nieruchomościami pod znakiem zapytania. Wprawdzie portale ogłoszeniowe zaoferowały zniżki abonamentowe na prezentacje ofert, nie rozwiązują one jednak problemu.

Działalność agentów nieruchomości bowiem od zawsze opiera się na bezpośrednich relacjach z ludźmi: spotykaniu się z Klientami, wzajemnym zaufaniu i profesjonalnej obsłudze. Większość przyzwyczajona do tej formy kontaktu, nie była przygotowana na niemożliwą do przewidzenia pandemię. My jako biuro nieruchomości DrBroker mamy tę przewagę, że zanim ona nastąpiła, dużo wcześniej wdrożyliśmy rozwiązania technologiczne, które okazały się kluczowe dla płynnej obsługi naszych Klientów.

Postawiliśmy na Internet i technologię.

Podpisywanie dokumentów online umożliwia nam dedykowane oproggramowanie. Wymagane jest wyłącznie połączenie z internetem i możemy w ten sposób sformalizować m.in. potwierdzenie przekazania adresu nieruchomości, oświadczenie woli nabycia, protokoły uzgodnień, umowy o zachowaniu poufności, umowy wewnętrzne, oświadczenia jednostronne klienta, umowy najmu nieruchomości – do jednego roku, umowy rezerwacyjne, najem krótkoterminowy, w tym dobowy, wszelkie aneksy do podpisanych umów czy załączniki lub aneksy do podpisanej wcześniej Umowy Agencyjnej. Stosowane wcześniej zdalne rezerwacje i umowy najmu ze studentami z powodzeniem przenosimy na rynek sprzedażowy.

Co istotne, nasze metody w równym stopniu sprawdzają się w przypadku Klientów sprzedających i kupujących.

Na etapie tworzenia oferty oprócz przygotowania mieszkania i zrobienia profesjonalnych zdjęć, tworzymy wysokiej jakości wirtualne wycieczki 3D. Dzięki tej metodzie, kupujący ma możliwość obejrzenia mieszkania bez wychodzenia z domu, a sprzedający pewność, że zainteresowanie ofertą nie tylko nie zmaleje, a nawet wzrośnie.

Z kolei przy otwartych przestrzeniach np. działkach, doskonale sprawdzają się drony. Zdjęcia i nagrania z powietrza umożliwiają wizję lokalną całego terenu, tym samym umożliwiając spojrzenie na nieruchomość z innej perspektywy. Rozwiązanie to równie dobrze sprawdza się w zamkniętych przestrzeniach i przy dobrze zmontowanej prezentacji daje poczucie płynnej wycieczki po mieszkaniu.

Ponadto samodzielnie nagrywamy prezentacje mieszkania z perspektywy pierwszej osoby wraz z komentarzem. Oferujemy także transmisje live.

Zaistniała sytuacja pobudziła naszą kreatywność i wdrożyliśmy zabiegi, umożliwiające dalszą prezentację ofert. Kluczowe jest jednak zapewnienie bezpieczeństwa – Dr Broker przede wszystkim dba o zdrowie i życie naszych Klientów.

Masz działkę po babci za miastem, nowy apartamentowiec na wynajem, szukasz miejsca na działalność handlową a może po prostu chcesz kupić bardziej przestronne mieszkanie, bo powiększyła Ci się rodzina? Sprawdź nas na www.drbroker.pl. lub skontaktuj się pod nr tel. +48 737165445. Zapewniamy darmową konsultację nieruchomościową.

Mariusz Kochański, DrBroker Nieruchomości