nieruchomoscipodlaskie.pl

Lampa dopasowana do twojego wnętrza

Kinkiety i lampy wiszące z gipsu mogą mieć prostą formę, w kształcie prostokąta lub koła. Jednak dostępne są także modele, które do złudzenia przypominają przedmioty lub są ozdobione szkiełkami. Emitują przyjemne światło, w jednym lub wielu kierunkach. Poza tym lampy gipsowe możemy pomalować własnoręcznie na dowolny kolor – za pomocą farby ściennej.

Lampy wykonane z białego gipsu, zarówno kinkiety, jak i sufitowe, mogą mieć kształty:
– proste tj. prostokątne czy okrągłe
– bardziej złożone – mogą przypominać różne przedmioty
– mogą także być uzupełnione o ozdoby wykonane z innych materiałów.

Różne style

Lampy o prostej formie, z pewnością przypadną do gustu osobom, które cenią minimalizm. Mają one nieco surowy wyraz, dlatego będą dobrze prezentować się także w aranżacjach industrialnych. Innym stylem, w którym się odnajdą jest skandynawski, w którym dominują białe i naturalne elementy.

Z kolei lampy o bardziej złożonych kształtach – wpasują się we wnętrza, które urządzono w przytulnej i ciepłej stylistyce. Chodzi zarówno o pomieszczenia klasyczne, retro, ale również glamour.

Do jakich pomieszczeń?

Oprawy wykonane z masy gipsowej mogą służyć nie tylko jako element oświetleniowy, ale także dekoracyjny. Mogą być zainstalowane w:
– salonie, sypialni, jadalni, kuchni, pokoju dziecka
– korytarzach i ciągach komunikacyjnych
– miejscach użyteczności publicznej tj. kawiarnie i restauracje.
Gipsowe kinkiety i lampy wiszące posiadają stopień szczelności IP20, który umożliwia montaż wewnątrz budynków, a także w łazience w strefie 3.

Do własnoręcznego pomalowania

Dzięki gipsowemu wykończeniu lamp, możemy pomalować je własnoręcznie na dowolny kolor – za pomocą farby ściennej. Tym samym lepiej dopasujemy je do własnej aranżacji i upodobań. W zależności od modelu – powinniśmy użyć dobrej jakości farby emulsyjnej czy akrylowej.

Prosty, geometryczny kinkiet

Miłośnicy minimalizmu mogą postawić na kinkiety Parma, które charakteryzują się nieskomplikowanym, geometrycznym kształtem. Ich prosta forma podkreślona została jednolitym, białym kolorem. Prezentują się atrakcyjnie – zarówno pojedynczo, jak i w zestawie z innymi modelami z tej serii.

Można zamontować je zarówno w pionie, jak i poziomie. Emitują światło w dwóch kierunkach, górnym i dolnym, co tworzy symetryczne refleksy świetlne. Jednak w zależności od efektu jaki chcemy osiągnąć – możemy wybrać model, który kieruje pojedyncze źródło światła ku górze albo ku dołowi.

Kinkiet okrągły

Spośród minimalistycznych kinkietów, możemy wybrać także Eclipse Round, który ma okrągły kształt. Jego średnica wynosi 35 cm, natomiast głębokość 3, 8 cm. Źródłem światła jakie wykorzystuje są diody LED o mocy 13W, które zapewniają ciepłe, białe światło. Lampa ta zapewnia ciekawy efekt ozdobny, który może kojarzyć się ze słońcem podczas zaćmienia.

Filiżanka do jadalni czy kawiarni

Osoby, które poszukują bardziej złożonych form, mogą wybrać kinkiet Pocillo. Do złudzenia przypomina filiżankę z podstawką, która do połowy „zanurzona” jest w ścianie. Jednak z jej środka nie wydobywa się para gorącej herbaty czy kawy, ale nastrojowe światło. Najlepszym miejscem do jej montażu jest jadalnia, kuchnia, kawiarnia czy restauracja.

Lampę wykonano z mieszanki specjalnego gipsu, włókna szklanego z żywicy akrylowej i innych elementów. Dzięki temu uzyskano twardość i wytrzymałość materiału, która porównywalna jest z produktami aluminiowymi. Kinkiet ten może być ozdobiony farbami akrylowymi i wodnymi.

Wisząca ze szkiełkami

Z gipsu tworzone są nie tylko kinkiety, ale i lampy wiszące jak Kiara, która także dostępna jest na tomix.pl. Posiada starannie wykonany klosz, który ozdobiono przezroczystymi szkiełkami. Dzięki nim oświetla pomieszczenie rozproszonym światłem, które ma przyjemny dla oka koloryt. Regulowana długość zawiesia tej oprawy sufitowej może osiągnąć aż 3 metry. Pełni ona funkcję zarówno oświetlenia ogólnego jak i dopełniającego. Możemy zastosować w niej żarówki LED.

http://www.tomix.pl