nieruchomoscipodlaskie.pl

Miejsca do przechowywania – pomysły i inspiracje

W każdym domu choćby najbardziej uporządkowanym, znajdują się przedmioty, które nie mają swojego stałego miejsca. Do wyjątków należą skrajni minimaliści, którzy na co dzień bardzo się pilnują, aby nie kolekcjonować niepotrzebnych drobiazgów. Wielu z Was boryka się jednak z brakiem miejsca do przechowywania tego, co przez lata się uzbierało. Podpowiemy Wam dziś kilka praktycznych porad, które pomogą się Wam zorganizować na własnej przestrzeni, dzięki czemu zyskacie czas, który tracicie na poszukiwania, a pomieszczenia w Waszych mieszkaniach zyskają znacznie więcej miejsca.

Wykorzystujemy to co mamy

Jeśli tylko spojrzycie szerzej, na to, co się w Waszych domach znajduje, możecie znaleźć wiele ciekawych rozwiązań. Przykładem przedmiotów, które mogą służyć jako pojemniki na wszelkiego rodzaju drobiazgi, są zwykłe szklane słoiki, których w każdym domu najczęściej jest pod dostatkiem. Problem ze słoikami jest taki, że odkładamy je na półki, a potem zajmują połowę szafek kuchennych, pawlaczy i spiżarnię. Jeśli odpowiednio je przygotujecie i udekorujecie, będą pięknym elementem dekoracyjnym każdego domu. Swoje zastosowanie znajdą zarówno w kuchni, jako pojemniki na różne sypkie produkty, takie jak mąka czy cukier, ale także (zwłaszcza te większe) świetnie pomieszać makarony, zioła, kawę, czy cokolwiek tylko Wam przyjdzie do głowy. Bardzo dobrze sprawdzą się też jako miejsce do przechowywania małych drobiazgów potrzebnych każdego dnia, ale też i tych, których używacie tylko od czasu do czasu. Możecie pokusić się o zakup pisaków z przeznaczeniem do malowania na szkle, właśnie pod kątem stworzenia barwnych dekoracji na słoikach. Pięknie wyglądają też przewiązane wstążką, czy oklejone koronką. Jeśli poświęcicie na ich przyozdobienie trochę czasu, staną się wyjątkową częścią Waszego wnętrza, dopasowane przez Was do odpowiadającego wystrojowi stylu.

Kartonowe pudła idealnym rozwiązaniem

Jeśli w Waszych mieszkaniach panuje chaos i bałagan, z którym trudno jest Wam sobie poradzić, ze względu na brak miejsca do przechowywania, pomyślcie o rozdzieleniu różnych rzeczy do kartonowych pudeł. Wielu z nas posiada stare pudełka po butach, które stojąc puste, zajmują za dużo miejsca niż powinny. Wykorzystanie ich, jak organizerów sprawi, że Wasza przestrzeń zyska znacznie więcej miejsca, a Wy w końcu porozdzielacie to, co już dawno powinno być przechowywane osobno. Pudła sprawdzają się właściwie zawsze. Małe pudełka służyć mogą jako organizery w szufladach, dzięki czemu skarpetki i bielizna nie będą się ze sobą mieszały, a Wy zyskacie czas na poszukiwania zaginionych części garderoby. Mogą one także służyć jako miejsce, w którym trzymać będziecie letnie i zimowe ubrania, w zależności od sezonu. Bardzo dobrze spełniają też funkcję organizerów na dziecięce zabawki. Jeśli nie posiadacie żadnych pudeł, warto wybrać się do sklepu i zakupić kilka w różnych rozmiarach. Gwarantujemy, że prawdopodobnie każde z nich natychmiast znajdzie dla siebie zastosowanie.

Ograniczcie liczbę przedmiotów

Nawet najlepsze pomysły na przechowywanie drobiazgów czy dużych przedmiotów nie zmienią faktu, że najpraktyczniejszym rozwiązaniem jest wprowadzenie zasady 'im mniej, tym lepiej’. Podczas tworzenia organizerów spróbujcie zrobić generalny przegląd tego, co jest Wam potrzebne, a czego od lat już nie używacie. Zasada jest dość prosta, jeśli czegoś nie dotykaliście przez kilka ostatnich lat, zapewne już więcej się Wam to nie przyda. Nie mówimy tu oczywiście o pamiątkach rodzinnych i przedmiotach, które mają dla Was wartość sentymentalną, niemniej bardzo często przetrzymujemy rzeczy, które równie dobrze mogłyby zostać wydane lub po prostu wyrzucone. Postarajcie się przewietrzyć mieszkanie i pozbyć się zbędnych przedmiotów, a te, które zostaną jako potrzebne, poukładajcie w organizerach. Dzięki tym prostym zabiegom zyskacie znacznie więcej miejsca, a Wasze mieszkanie nagle powiększy się o kilka dodatkowych metrów.

Joanna Herstowska

RynekPierwotny.pl

https://rynekpierwotny.pl/wiadomosci-mieszkaniowe/miejsca-do-przechowywania-pomysly-i-inspiracje/10114/