nieruchomoscipodlaskie.pl

Wiosenna polisa na cały rok

Pomimo, że wiosna uznawana jest za najpiękniejszą porę roku, to czasami potrafi być uciążliwa, a nawet niebezpieczna. Topniejący śnieg i intensywne opady często skutkują wylewającymi się rzekami, a w dalszej konsekwencji zagrożeniem powodziowym. Biorąc pod uwagę możliwość wystąpienia tego typu nieszczęścia warto zastanowić się nad zabezpieczeniem swojej nieruchomości. Wiele osób uważa, że skoro ich dom znajduje się w bezpiecznej lokalizacji, to wykupienie na niego polisy jest działaniem zbędnym. Nic bardziej mylnego posiadanie ubezpieczenia uratować może niejednokrotnie budżet, chociażby w przypadku wystąpienia drobnych szkód, takich jak przepięcia elektryczne, zacieki ścienne, czy zalanie przez sąsiadów podczas naszej nieobecności w święta.

Szeroki wachlarz ubezpieczeniowych możliwości

Wiele osób nadal decyduje się na najprostszy i najmniej rozbudowany wariant ubezpieczenia. W ten sposób pozbawiają się jednak możliwości dopasowania polisy do swoich indywidualnych potrzeb.

Oczywiście, gdy budynek lub jego stale elementy, w wyniku niefortunnych zdarzeń ulegną zniszczeniu, na ubezpieczycielu spoczywa obowiązek zapewnienia odszkodowania. Właściciel nie posiada jednak prawa ubiegania się o tego typu świadczenie w sytuacji, gdy szkody dotknęły budynków gospodarczych, garażu, czy mienia znajdującego się w obrębie nieruchomości. Mając na uwadze kompleksowe bezpieczeństwo, warto więc, rozszerzyć ochronę na tego typu zabudowania.

W zależności od wariantu polisy, nasz dom będzie zabezpieczony przed zestawem najróżniejszych zdarzeń losowych. Pozwala to na objęcie nieruchomości, przykładowo ubezpieczeniem przed pożarem, zalaniem, aktem wandalizmu czy kradzieżą z włamaniem. To ostatnie jest bardzo częstą i realną obawą wśród wielu osób, szczególnie podczas świątecznych wyjazdów lub wakacyjnego urlopu. Pamiętajmy, by przed zawarciem umowy wczytać się w nią dokładnie i upewnić czy uwzględnia ona kradzież mienia ze wszystkich części nieruchomości, w tym z piwnicy i garażu radzi Maciej Kuczwalski, ekspert CUK Ubezpieczenia.

Okazja dla każdego

Każdy ze świadczeniobiorców posiada inny zestaw oczekiwań wobec ubezpieczenia. Rozwiązaniem tego problemu są różne wersje polis dostosowane do indywidualnych potrzeb konsumenta. Ubezpieczenie nieruchomości to nie tylko bezpieczny dom. W zależności od typu ubezpieczenia na jaki się zdecydujemy, będzie ono chronić nieruchomość przed zbitymi szybami, graffiti na murze czy nawet nas samych od ulicznego rabunku.

-Z myślą o bezpieczeństwie i komforcie klientów regularnie tworzymy wygodne pakiety miesiąca, które są wzbogacone o dodatkowe profity i zniżki. Obecnie pośród naszych aktualności znajduje się m.in. ubezpieczenie mieszkania lub domu w Towarzystwie Ubezpieczeniowym Allianz. Nabycie wariantu Bezpieczny Dom i Bezpieczny Dom Plus w ramach tejże oferty skutkować będzie 30% zniżką – informuje Maciej Kuczwalski, ekspert CUK Ubezpieczenia.

Bardzo ciekawym dodatkiem, który warto wypróbować jest ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym. Dzięki niemu unikniemy odpowiedzialności za zdarzenia takie jak np. stłuczenie ekspozycji w hipermarkecie czy zabrudzenie płaszcza sąsiada przez naszego psa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *