nieruchomoscipodlaskie.pl

Czy kolor w sypialni ma znaczenie?

Różnorodność wyboru barw na ściany do sypialni

Sypialnia to jedno z pomieszczeń, które ma dla nas szczególne znaczenie. Jest to pokój, w którym odpoczywamy, możemy być sobą, jak również pozwala nam czuć się odprężonym oraz wyciszonym. Dobranie odpowiedniego koloru jest zatem bardzo kluczowe, by czuć się komfortowo w naszej sypialni. Poznajmy zatem znaczenie barw do sypialni i jak je odpowiednio dobrać.

Wybór koloru w głównej mierze zależy od gustu oraz upodobań właściciela nieruchomości. Jednak nie każdy wie, że kolory, które mamy w naszym codziennym otoczeniu wpływają również na nasze samopoczucie. To właśnie znaczeniem danych kolorów powinniśmy kierować się podczas wyboru kolorystyki ścian naszej sypialni. 

Znaczenie kolorów 

Podstawowych kolorów, na których opiera się gama kolorystyczna, jest niewiele. Pierwszym z tych nich, na który warto zwrócić szczególną uwagę jest niebieski. Kolor ten  działa zbawiennie na nasz organizm. Zapewnia nam spokój oraz pozwala się wyciszyć. Otaczając się kolorem niebieskim, możemy pozwolić sobie na odprężenie naszego organizmu i zrelaksowanie się w domowym zaciszu. Jest to idealny kolor do sypialni, który znacznie pomaga  przy zasypianiu. 

Kolejnym z kolorów jest kolor czerwony. Jest to kolor, który działa energetyzująco a, co za tym idzie jest to kolor, który nie powinien znaleźć się na ścianach sypialni. Wpływa on również na pobudzenie apetytu, więc warto zastanowić się, czy aby nie wykorzystać go w jadalni. Ten kolor pasuje do osób, które charakteryzują się ogromną dynamiką oraz impulsywnością. 

Zieleń jest barwą, która również w różnych odcieniach pojawia się na ścianach w wielu pomieszczeniach, zatem z czym kojarzy się ten kolor? Zieleń to kolor odprężający. Patrząc na barwę zieloną nasz organizm się uspokaja, a oczy odpoczywają. Dzięki temu doskonale sprawdzi się w pomieszczeniach takich jak salon czy sypialnia. 

Kolor żółty jest kolorem bardzo pozytywnym. Dostarcza nam masę pozytywnej energii, pobudza i zachęca do działania. Sprawia on również, że zapominamy o zmęczeniu naszego organizmu, dzięki czemu doskonale nadaje się do wielu pomieszczeń. Sprawdzi się on również rewelacyjnie w formie dodatków, takich jak poduszki bądź inne elementy wykończenia sypialni. 

Na jakie kolory powinniśmy postawić w naszej sypialni?

Sypialnia nie powinna być pomieszczeniem, które nas przytłacza. Jest to pomieszczenie, w którym odpoczywamy jak również spędzamy intymne chwile. Jej kolor ma bardzo duże znaczenie, ponieważ będzie miał wpływ na nasze odczucia oraz w większym stopniu na zachowanie naszego organizmu. Stawiajmy jednak na kolory, które nas odprężają, które są neutralne i wyciszające. Postawmy na kolory, które będą pozytywnie wpływały na naszą psychikę, co poprawi nasz komfort snu. Takimi kolorami są odcienie błękitu i niebieskiego, lekkie odcienie zieleni oraz beżu. Zapoznaj się ze znaczeniami gamy kolorystycznej i sam zdecyduj, na co chcesz postawić w swojej sypialni. 

Czy kolor w naszej sypialni ma duże znaczenie?

Kolory w każdym pomieszczeniu odgrywają bardzo ważną rolę, zatem ich wybór nie może być pochopny i nieprzemyślany bowiem wywołuje on w nas emocje oraz odczucia samą obecnością. Jeśli mamy trudności w doborze odpowiednich kolorów, powinniśmy skontaktować się z projektantem wnętrz, który w doskonały sposób przedstawi nam rozmieszczenie kolorów w różnych pomieszczeniach. Wybieraj mądrze, celem jest Twój komfort!

Anna Trzeszczkowska