nieruchomoscipodlaskie.pl

Niedzielny handel w Eko Centrum

Niedziela to idealny dzień na zakupy dla większości pracujących osób. Po ciężkim dniu spędzonym w pracy często nie mamy siły, a przede wszystkim czasu, na spędzenie w supermarkecie kolejnych godzin, aby zakupić podstawowe artykuły spożywcze do przygotowywania posiłków na następny tydzień. Ponadto również godziny pracy mogą na to nie pozwolić – jest wiele osób, które pracują do późnych, wieczornych godzin i wracają do domu w momencie, kiedy większość sklepów jest już zamknięta i funkcjonują wyłącznie całodobowe sklepy monopolowe oraz stacje benzynowe, gdzie cały asortyment jest nawet kilkukrotnie droższy niż w pozostałych punktach sprzedaży.

Sobota i niedziela to najbardziej optymalne dni tygodnia na zrobienie dużych zakupów. W weekend większość osób dysponuje odpowiednią ilością czasu, która umożliwia wybranie się na wielogodzinne zakupy i zgromadzenie zapasów niezbędnych do przygotowywania posiłków dla wszystkich domowników na następny tydzień. To czas, w którym single, małżeństwa, pary, a nawet rodziny z dziećmi wybierają się na bazary, targi, do supermarketów i centrów handlowych po zakupy spożywcze, chemię, karmę dla zwierząt domowych, a także kosmetyki, odzież i obuwie.

Chociaż weekend jest optymalnym czasem na tego typu aktywność, to jednak nie wszyscy mogą pozwolić sobie na skorzystanie z możliwości zrobienia dużych zakupów w sobotę – dla wielu osób również jest to dzień, w którym pracują, często do bardzo późnych godzin. Niestety jednak, jak powszechnie wiadomo, w Polsce od kilku lat większość sklepów jest w niedziele nieczynnych, w tym również duże supermarkety i galerie handlowe, które umożliwiały zrobienie różnorodnych zakupów – kosmetyków, chemii czy artykułów spożywczych. Zazwyczaj otwarte są drogie osiedlowe sklepiki o ograniczonym asortymencie. Jednak w sercu Podlasia – Białymstoku – ten problem został rozwiązany dzięki miejscu, jakim jest Eko Centrum Giełda na ul. Andersa. Zamknięcie w niedzielę sklepów wielkopowierzchniowych, dyskontów oraz galerii handlowych spowodowało zwiększenie liczby kupujących w tym miejscu.

Możliwość kupienia w każdą niedzielę świeżych produktów spożywczych pochodzących prosto od lokalnych dostawców, artykułów przemysłowych, odzieży w  atrakcyjnych cenach sprawia, że zakupy na Giełdzie cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród klientów. Co niedziela właściciele straganów na Eko Bazarku oferują m.in.: pieczywo własnego wypieku, mięso oraz wędzone wędliny, a także warzywa i owoce, pochodzące od sprawdzonych, lokalnych i przede wszystkim zaufanych dostawców. W nowej hali właściciele sklepów zapraszają po wędzone ryby, środki czystości czy słodycze, pochodzące z różnych zakątków świata – Wielkiej Brytanii, europejskich Niemiec, a nawet z Turcji i Chin. Można również skosztować ukraińskich regionalnych przysmaków, a także zaopatrzyć się we włoskie makarony czy azjatyckie produkty spożywcze, również te niezbędne do własnoręcznego wykonywania sushi. Ponadto sprzedawcy sklepów odzieżowych proponują specjalne niedzielne promocje na odzież damską. Warto wspomnieć, że również osoby o ponadstandardowych rozmiarach znajdą tam większe ubrania.

Ogromną popularnością cieszy się również Auto Giełda, gdzie każdy ma możliwość sprzedania lub kupienia używanego samochodu, a także może znaleźć akcesoria samochodowe, opony oraz rowery. Przez miłośników ogrodów chętnie jest odwiedzana największa w regionie Giełda Kwiatów, na której hodowcy z pobliskich gospodarstw ogrodniczych oferują w atrakcyjnych cenach sadzonki kwiatów, zioła oraz rozsady warzyw i owoców. Warto mieć na uwadze, by – przy zakupie większej ilości sadzonek – zapytać o rabat. Jest bardzo duża szansa otrzymania takiej zniżki, dlatego warto o tym pamiętać.

Od czerwca wznawia działalność Giełda Staroci. Na pierwszą z nich powinny się wybrać osoby przejawiające sentyment do przedmiotów „mających duszę”, które chętnie dadzą drugie życie zapomnianym przez innych rzeczom. Znajdziemy tam porcelanę, lampy, stare płyty, książki, meble oraz militaria.

Na otwartą (również od czerwca) co niedzielę Giełdę Gołębi zaprasza Białostocki Związek Hodowców Gołębi, posiadający w swojej ofercie gołębie rasowe, drób ozdobny, króliki, pasze oraz artykuły dla zwierząt.

EKO CENTRUM zaprasza przedsiębiorców, aby dołączyli do grona Najemców Giełdy – oferuje do wynajęcia stanowiska handlowe na placu targowym dla sprzedawców handlujących w niedzielę.

Rabat – 50% stawki do końca roku!

Jeżeli masz pomysł na biznes, zadzwoń i umów się spotkanie w biurze Giełdy  (tel. 516 867 741).

Klaudia Barcińska