nieruchomoscipodlaskie.pl

Jak inwestować w nieruchomości za granicą i ile można na nich zarobić?

Coraz częściej polskie gwiazdy publikują zdjęcia swoich apartamentów w różnych zakątkach świata. Dom Anny i Roberta Lewandowskich na Majorce rozbudza marzenia. Wzdychamy również, gdy widzimy hiszpańską nieruchomość Agaty Młynarskiej lub piękny dom w Grecji jej siostry, Pauliny Młynarskiej. Nawet Kazik Staszewski ma nieruchomość za granicą i razem z rodziną może na co dzień podziwiać Teneryfę. W takim razie czy tylko celebrytów stać na takie domy lub mieszkania? Jak kupić taką nieruchomość? Czy można na tym zarobić? O tym opowiedzą nam właściciele ogólnopolskiego biura nieruchomości Express House.

Czy warto inwestować w nieruchomości za granicą?

Czasy są dynamiczne i każdy szuka możliwie najlepszych rozwiązań dla pomnażania swojego kapitału. Coraz częściej czytamy o poradach, w co najlepiej inwestować. Jedną z takich możliwości jest inwestowanie w nieruchomości, w tym te zagraniczne. Jak mówi współwłaściciel biura nieruchomości Piotr Kurzawa:

„To nie czasy, by trzymać pieniądze w banku, bo ich wartość za jakiś czas może nas negatywnie zaskoczyć. Nieruchomości są dosyć elastyczną opcją inwestowania, bo można z nimi zrobić dużo więcej, niż chociażby inwestując w sztukę, czy kruszce. Swoim klientom proponujemy dywersyfikację portfela i pomnażanie swojego kapitału. W naszej ofercie można znaleźć apartament, dom lub niewielkie mieszkanie, położone w ciekawych i turystycznych miejscach na świecie, na których mogą zarabiać”.

Ile kosztują nieruchomości za granicą? Ile na nich można zarobić?

Express House w swojej ofercie ma nieruchomości w Hiszpanii już od 1900 euro:

„Tak, w swojej ofercie mamy nieruchomości praktycznie na każdą kieszeń, do tego jest możliwość ich kredytowania. Inwestycja w apartamenty za granicą to jedna z najbardziej opłacalnych możliwości lokowania swoich pieniędzy w dzisiejszych czasach. Na przykład na Cyprze gwarantowaną stopą zwrotu w ciągu 2 lat jest aż 8%, a w Hiszpanii nawet 12%”

– wyjaśnia Krzysztof Dąbrowski współwłaściciel  biura nieruchomości Express House.

Czy biuro nieruchomości pomoże mi z kredytem, zakupem i najmem?

Wielu Polaków obawia się skomplikowanych umów, transakcji i problemów z kredytowaniem takiej inwestycji. Jak okazuje się, biuro Express House kompleksowo zajmuje się obsługą takich apartamentów:

„Zdajemy sobie sprawę, że dla wielu osób, chociażby słaba znajomość języka może być pewnym hamulcem, by inwestować w mieszkania w Hiszpanii, czy w innych zakątkach świata. Otóż tak naprawdę nie trzeba praktycznie na niczym się znać, my wszystko wytłumaczymy i we wszystkim pomożemy. Pomagamy naszym klientom uzyskać jak najlepsze warunki kredytowania takich nieruchomości. Nasi pracownicy są dwujęzyczni i nie odstąpią Cię nawet na moment i we wszystkim pomogą”

– zapewnia Przemysław Smalkowski współwłaściciel ogólnopolskiego biura nieruchomości Express House.

Kompleksowa obsługa nieruchomości, czyli jaka?

Jakość świadczonych usług na rynku nieruchomości zagranicznych jest różna i warto najpierw sprawdzić biuro, które proponuje nam współpracę. Express House to biuro z ponad 10-letnim doświadczeniem. Jego właściciele, prowadzą również firmę Rint, która zajmuje się wynajmem krótkoterminowym w Polsce. Dlatego rozumieją, co jest ważne dla klientów, którzy chcą zarabiać na nieruchomościach i doskonale wiedzą, co powinna znaczyć obietnica w ofercie „usługa kompleksowa”. W ich ofercie inwestowania w nieruchomości zagraniczne klienci mają zagwarantowane 5 usług:

  1. Pozyskanie najmujących. Zapewniają całodobowy dostęp do informacji o rezerwacji i wynajmie apartamentu. Aktywnie też szukają klientów dla nieruchomości, aby zoptymalizować zysk.
  2. Przygotowują apartament pod przyjęcie gości: usługi remontowe (jeżeli takie są potrzebne), sprzątanie, obsługa, miłe pamiątki z pobytu.
  3. Pilnują, aby apartamenty ich klientów były wynajmowane w optymalnej cenie.
  4. Zajmują się również rozliczeniem podatku od nieruchomości, czynszu oraz mediów.
  5. Dbają o sprawy formalne związane z ubezpieczeniem apartamentów.

Inwestowanie w nieruchomości za granicą – od czego zacząć?

Już wiemy, że inwestowanie w nieruchomości zagraniczne się opłaca. Mamy wiedzę na temat finansowania i kusząca opcję, kredytowania domu lub mieszkania w Hiszpanii, czy w innym miejscu na świecie. Wiemy również, że trzeba sprawdzić, czy biuro nieruchomości, z którego chcemy skorzystać, rzeczywiście oferuje kompleksową usługę. Jednym słowem, muszą zapewnić nam najmujących i zająć się praktycznie wszystkim. My tylko wynajmujemy, zarabiamy i jeździmy tam odpocząć, gdy mamy ochotę. No dobrze, ale od czego zacząć? Jak wybrać nieruchomość za granicą, która będzie dobrą inwestycją? Marek Szubzda z Express House przekonuje żartobliwie, że wystarczy do nich zadzwonić i dopowiada: „Najpierw umówimy się na spotkanie, później wizytę inwestycyjną np. na Cyprze. Pomożemy Ci załatwić formalności, odbierzemy z lotniska, zakwaterujemy, pokażemy Ci nieruchomości, okolicę oraz przedstawimy biznesplan. Jeżeli zdecydujesz się na zakup apartamentu na Cyprze, to zajmiemy się dla Ciebie wszystkimi formalnościami i dokumentacją nieruchomości. Jeżeli będzie potrzebny kredyt, to również w tym aspekcie możesz na nas liczyć.  Dbamy również o bezpieczeństwo transakcji, dlatego każdy z naszych klientów objęty jest wsparciem prawnika, radcy prawnego i ubezpieczyciela”.

Jak widać, nie musimy zazdrościć celebrytom! Wystarczy zadzwonić do biura nieruchomości, najlepiej Express House, i wybrać swoją nieruchomość na Cyprze, w Hiszpanii lub w innym zakątku świata.

Kontakt

(+48) 85 733 35 26

(+48) 696 355 039

bialystok@expresshouse.pl

ul. Legionowa 28 lok. 101, Białystok

O firmie

Wierzymy, że dobrze kupione mieszkanie jest jak świetnie skrojony garnitur. Pasuje do Ciebie idealnie i czujesz się w nim komfortowo. Współpracując z profesjonalnym biurem nieruchomości, jakim jest Express House, masz pewność, że znajdziesz mieszkanie na miarę swoich potrzeb i marzeń.

  • Z nami oszczędzasz czas i pieniądze.
  • Otrzymujesz ofertę szytą na miarę.
  • Gwarantujemy dyspozycyjność i bezpośredni kontakt
  • Wydobędziemy potencjał Twojej nieruchomości
  • Dzięki naszym działaniom sprzedaż mieszkanie/dom szybciej i drożej.