nieruchomoscipodlaskie.pl

Lokale usługowe inwestycją na przyszłość

Rynek mieszkaniowy w ostatnich latach przeżywa boom – deweloperzy oddają kolejne nieruchomości do użytku i rozpoczynają budowę następnych, które zwłaszcza w atrakcyjnych lokalizacjach szybko znajdują najemców.

Chociaż kupno mieszkania – szczególnie z rynku pierwotnego i jego wynajem jest bezpieczną lokatą kapitału, wielu oczekuje od takiej inwestycji jeszcze wyższej stopy zwrotu. Jest to możliwe w przypadku lokali usługowych, gdzie stopa zwrotu z inwestycji jest o 2 proc. wyższa niż dla lokalu mieszkaniowego.

Lokalizacja ma znaczenie

Osoba zainteresowana kupnem lokalu usługowego, tak samo, jak w przypadku zakupu mieszkania powinna zastanowić się nad lokalizacją, a także nad tym, pod jaki rodzaj działalności zostanie on wynajęty. Najłatwiej będzie wynająć nieruchomość w strategicznych, dobrze skomunikowanych częściach miasta, wzdłuż głównych ulic czy miejscach przesiadkowych. Inwestor nie będzie musiał się wówczas martwić o zainteresowanie potencjalnych najemców.

Zwróć uwagę na dojazd

Wybierając umiejscowienie lokalu, należy skrupulatnie ocenić całą infrastrukturę. Dla przedsiębiorców, planujących działalność pod kątem obsługi klienta, korzystniejsza będzie nieruchomość umiejscowiona obok głównej drogi przejazdowej.

Klient musi bezproblemowo trafiać do celu, czy to autem czy za pomocą komunikacji miejskiej. Prześledzić należy więc także usytuowanie przystanków autobusowych czy tramwajowych.

Pracodawca szukający lokum powinien kierować się także możliwościami codziennego dotarcia do pracy przez swoich pracowników. Nawet jeśli firma nie przewiduje wizyt klientów, przedsiębiorca powinien ułatwić prosty i miarę szybki dojazd, ponieważ zwracają na to uwagę przyszli pracownicy.

Położenie w centrum miasta wpływa nie tylko na wysokość czynszu, ale i na łatwy dojazd komunikacją miejską. Z drugiej strony – zazwyczaj taka lokalizacja łączy się z problemami w zaparkowaniu aut potencjalnych klientów. Zawsze przedsiębiorca musi zapewniać swobodny postój zmotoryzowanym. Obecnie, dla wielu kwestia bezproblemowego zaparkowania stanowi priorytet.

Lokale usługowe przy ulicy Piasta w ofercie PB Szeliga

Inwestycję przy ul. Piasta 5 na os. Bojary jest już gotowa. W ofercie zostały 2 ostatnie lokale usługowe o pow. 111 oraz 120 mkw. Ceny zaczynają się od od 5.800 zł/m2 netto

W budynku znajdują się 33 mieszkania oraz 6 lokali usługowych na parterze. W podziemiach budynku zlokalizowane są miejsca postojowe oraz komórki lokatorskie.

Doskonała lokalizacja, blisko centrum a w bezpośrednim sąsiedztwie sklepy, szkoły, białostocki magistrat – to tylko niektóre zalety inwestycji przy ulicy Piasta w Białystoku. W lokalach usługowych, które są w ofercie PB Szeliga z powodzeniem można urządzić przychodnię, przedszkole, gabinet lekarski lub też przeznaczyć na inną działalność gospodarczą.

Lokale biurowe do wynajęcia oferuje Birkbud

Kamienica Ogrodowa” jest przykładem aranżacji budynku, który idealnie wkomponował się w charakter istniejących budynków na rogu ul. Sienkiewicza i ul. Ogrodowej. Ten niedawno zaprojektowany czteropiętrowy budynek wielorodzinny posiada 21 mieszkań i 12 lokali usługowych. Usługi znajdują się na parterze i I piętrze. Parterowe lokale to trzy lokale o pow. 100,43 m2, 90,78 m2 i 117,95 m2. Każdy z nich posiada pomieszczenie usługowe i magazyn. Na pierwszym piętrze umieszczono pozostałe dwanaście lokali o zróżnicowanej powierzchni: od 40,54 m2 do 82,13 m2.

W ofercie Birkbudu są również lokale biurowe do wynajęcia. Znajdują się one na V piętrze biurowca przy ulicy Świętego Mikołaja w centrum Białegostoku. Co ważne developer wynajmie i podzieli je według potrzeb przyszłych klientów. Pomieszczenia, które zostały w ofercie są przestronne i widne, posiadają klimatyzację, dostęp do wind i monitoring budynku.

OBECNIE POZOSTAŁY LOKALE:

54,00 m2 – jedno pomieszczenie

37,50 m2 – trzy pomieszczenia

43,50 m2 – jedno pomieszczenie

49,00 m2 – cztery pomieszczenia

Wierzbowa i Towarowa – dobre lokalizacje

Firma deweloperska Jaz-Bud oprócz mieszkań również ma swojej ofercie doskonale zlokalizowane lokale usługowe, w których z powodzeniem można urządzić przychodnie, gabinety kosmetyczne, sklepy i restauracje.

Lokale usługowe od 35,16 m2 do 177,28 m2 – ul Wierzbowa;

Lokale usługowe od 42,12m2 do 120,22m2 – ul. Towarowa.

Wynajmij lokal na giełdzie

Do wynajęcia w nowej hali na Giełdzie Rolno-Towarowej na Andersa zostały lokale o powierzchni od 35 m2 do 70 m2.

W hali nr 3 znajduje się 45 lokali handlowych, w tym 7 lokali z dokiem załadunkowym na poziomie zerowym. Konstrukcja lokali umożliwia dowolne manewrowanie przestrzenią, zgodnie z potrzebami Najemców. Wysokość lokalu 3,30 m. Lokale wyposażone w kompletne przegrody z blach stalowych powlekanych, otwarte na korytarze poprzez kratę rolowaną o napędzie elektrycznym. Posadzki z żywic chemoutwardzalnych z atestami higienicznymi. Do lokali doprowadzona jest woda i prąd. Ogrzewanie boksów przy pomocy nagrzewnic znajdujących się w górnej części budynku. Hala posiada monitoring wizyjny na korytarzach, dostęp do internetu światłowodowego oraz stanowiska postojowe wokół hali. Doskonałe warunki i lokalizacja. Szczegółowe informacje udzielane są w biurze Podlaskiego Centrum Rolno-Towarowego S.A. od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-16:00. Tel. 667 123 120 lub 85 675 00 05.

To doskonałe miejsce na biznes. Podlaskie Centrum Rolno-Towarowe oferuje również wynajmem powierzchni handlowych, magazynowych, produkcyjnych i biurowych w Białymstoku i w Wasilkowie.

NP