nieruchomoscipodlaskie.pl

Twój dom musi mieć piękną fasadę

Tikkurila wprowadziła nową paletę kolorów do renowacji fasad mineralnych – Tikkurila Facade 760. Składa się na nią 760 wyjątkowych odcieni, na które można zabarwić produkty do elewacji mineralnych, elementów metalowych oraz drewnianych. Takie rozwiązanie pozwala stworzyć spójną kompozycję, w której fasada domu i elementy otoczenia będą perfekcyjnie ze sobą współgrać. Jednocześnie, by ułatwić wybór odpowiedniej tonacji, w sprzedaży pojawiły się nowe testery koloru Tikkurila Finngard Colour Tester.

Kolekcja Tikkurila Facade 760 to pięć sekcji kolorystycznych, podzielonych ze względu na różne zastosowania. Na dużych powierzchniach sprawdzą się najlepiej klasyczne odcienie z sekcji Classic. Dominują w niej żółcienie, czerwienie, błękity, zielenie, a także ciepłe i chłodne barwy neutralne, w tym modne szarości. Linia Effect to z kolei 160 intensywnych i żywych kolorów, które będą niezstąpione w realizacji niestandardowych rozwiązań i oryginalnych aranżacji. Pod nazwą Nordic kryje się zestaw najczęściej wybieranych odcieni dla podkreślenia detali architektonicznych, takich jak np. sztukateria elewacyjna. W palecie Tikkurila Facade 760 znajduje się również 12 popularnych barw na pokrycia dachowe – linia Roof oraz 6 kolorów o charakterze ostrzegawczym – linia Signal.

Wszystkie kolory z najnowszej kolekcji Tikkurila Facade 760 zostały zaprojektowane w innowacyjnym systemie barwienia Avatint, który gwarantuje długotrwałą ochronę koloru. Ponadto, przy każdym kolorze podany jest współczynnik odbicia światła. Im większy współczynnik, tym powierzchnia będzie się mniej nagrzewać, proces starzenia fasady przebiegnie wolniej, a kolory zachowają atrakcyjny wygląd na dłużej. Taka informacja jest niezwykle przydatna podczas planowania kolorystyki budynków, których poszczególne części wychodzą na różne strony świata. Dzięki temu można stworzyć piękny, a jednocześnie funkcjonalny projekt.

Wraz z nową kartą kolorów Tikkurila wprowadziła na rynek wodorozcieńczalny, matowy tester koloru farb elewacyjnych. Za pomocą Tikkurila Finngard Colour Tester można zastosować wybrany kolor na docelowej powierzchni i sprawdzić, jak będzie się on prezentował w warunkach naturalnych przy różnym natężeniu światła. Jest to również dobry sposób, by przekonać się, czy wybrane tonacje będą pasować do sąsiedniej zabudowy, ogrodzenia i czy pozostaną w harmonii z innymi elementami architektonicznymi budynku, jak np. dachówkami lub stolarką okienną. Próbki dostępne są w praktycznych puszkach o pojemności 0, 45 l.

Pełną paletę barw Tikkurila Facade 760 można znaleźć na stronie:

https://www.tikkurila.pl/farby_dekoracyjne/kolory/wzorniki_kolorow_na_zewnatrz/tikkurila_facade_760