nieruchomoscipodlaskie.pl

Nowe inwestycje drogowe

Jeszcze w tym roku zostaną zbudowane lub przebudowane kolejne ulice na terenie Białegostoku. Z nowych dróg będą mogli korzystać białostoczanie mieszkający w pobliżu ul. Marczukowskiej, Spokojnej, Dworskiej, Czerwonego Kapturka, 8KD-D i 5KD-L. Wybudowany zostanie też łącznik pomiędzy ul. B. Prusa i ul. K. Ciołkowskiego.

Miasto szuka wykonawcy tych inwestycji. Do przetargu, podzielonego na pięć części, można zgłaszać się do 5 czerwca. Pierwsza część obejmuje rozbudowę ul. Marczukowskiej i ul. Spokojnej. Druga część to przebudowa ul. 8KD-D i fragmentu ul. 5KD-L (projekt z Budżetu Obywatelskiego 2017). W trzeciej części ujęto budowę ul. Dworskiej wraz z miejscami postojowymi (projekt z BO 2017). Czwarta część obejmuje budowę ul. Czerwonego Kapturka, a piąta – budowę łącznika pomiędzy ul. Prusa i Ciołkowskiego. Wykonawca będzie miał za zadanie budowę nowych nawierzchni, chodników, zjazdów, zieleńców, a w niektórych przypadkach budowę kablowych linii oświetlenia, sieci telekomunikacyjnej i wykonanie opasek.

Firmy zainteresowane udziałem w przetargu mogą się zgłaszać do Zarządu Dróg Miejskich przy ul. Składowej 11. Prace mają zakończyć się jesienią.

http://www.bialystok.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *