nieruchomoscipodlaskie.pl

Biznes jest dobry wtedy, kiedy każda ze stron wygrywa!

Estate Consulting to firma inna niż wszystkie. Powstała w wyniku zapotrzebowania klientów na usługi niestandardowe. Nie tylko pośredniczymy, ale także doradzamy w zakresie inwestowania w nieruchomości, pomagamy znaleźć rozwiązania w trudnych sytuacjach, wyszukujemy możliwości tam, gdzie inni ich nie dostrzegają. Na nieruchomości patrzymy holistycznie.

Rynek nieruchomości to jak wiadomo nie tylko mieszkania, domy działki. To również nieruchomości kapitałowe, spekulacyjne, rozwojowe oraz komercyjne w całej szerokości znaczenia tego zwrotu. Estate Consulting świadczy szereg usług związanych z tą właśnie dziedziną.

Pozyskiwanie terenów pod inwestycje to długotrwała, często wielomiesięczna praca. Zajmujemy się tym kompleksowo począwszy od dogłębnej analizy potencjału lokalizacji pod inwestycje oraz oceny jej opłacalności, poprzez sprawdzenie stanu prawnego, sprawdzenie zapisów w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego, lub jeśli taki nie istnieje, sprawdzenie gruntu pod kątem możliwości zabudowy, we właściwym urzędzie gminy. Ponadto uzyskujemy informacje dotyczące dostępu do dróg oraz sieci uzbrojenia. Zdarza się często, że grunt posiada kilku, czasem kilkunastu właścicieli i składa się w wielu odrębnych działek. To również nie stanowi dla nas problemu. Zrobimy wszystko, aby poskładać wszystko w jedną całość.

Z pomocą architektów przygotowujemy analizę chłonności terenów inwestycyjnych, a także bierzemy czynny udział w przygotowaniu koncepcji zagospodarowania danego terenu. Zaś na życzenie Klienta pomagamy określić wstępne parametry inwestycji oraz we współpracy z projektantem stworzyć wizję obiektu.

Komercjalizacja istniejących, nowo wybudowanych lub zrewitalizowanych obiektów.

Aby uzyskać jak najwyższą dochodowość z najmu nasi Klienci powierzają nam cały proces komercjalizacji, który odpowiednio i efektywnie przeprowadzony zapewnia maksymalizację wartości nieruchomości oraz zadowalający zwrot z inwestycji. W skład tego procesu wchodzi opracowanie strategii reklamowej, pozyskanie, aktywne wyszukiwanie najemcy, pomoc przy opracowaniu umów najmu, a następnie przeprowadzenie transakcji.

W tej dziedzinie na naszą pomoc mogą liczyć również osoby i firmy poszukujące odpowiedniej dla siebie lokalizacji.

Dzięki doświadczeniu na lokalnym rynku znajdziemy najlepsze rozwiązania, zadbamy o optymalizację kosztów, podpowiemy jak zaplanować i stworzyć komfortowe warunki pracy.

Sprzedaż istniejących budynków, gruntów lokali.

W ramach naszych usług oferujemy pośrednictwo w sprzedaży nieruchomości:

Kapitałowych – podpowiadamy jak rozsądnie ulokować pieniądze, w co zainwestować kapitał, aby na przestrzeni lat zyskać na inwestycji.

Spekulacyjnych – doradzimy jak w krótkim czasie zarobić na nieruchomości i nie lokować w nią nadmiaru dodatkowych środków.

Rozwojowych – współpracujemy z wieloma inwestorami i deweloperami, możemy zaproponować m.in. grunty przeznaczone do dalszych inwestycji.

Komercyjnych – zarówno mieszkaniowych (mieszkania na wynajem), jak również przemysłowych, handlowo-usługowych oraz rekreacyjnych.

Sprzedaż nieruchomości rekreacyjnych i wypoczynkowych

Komercyjne nieruchomości rekreacyjne i wypoczynkowe to głównie hotele, pensjonaty, motele. W swojej ofercie mamy ciekawe obiekty z tego sektora rynku.

Trochę niezależnie od nas, a z woli Klientów, zarówno poszukujących jak również sprzedających, zaczęliśmy otrzymywać oferty z całej Polski. Posiadamy więc do sprzedaży hotele w górach, nad morzem, w Warszawie, Wrocławiu, oczywiści pensjonaty na Mazurach oraz w innych interesujących lokalizacjach.

Właśnie z potrzeby sprzedaży takich nieruchomości narodził się nam pomysł współpracy międzynarodowej. Dzięki kolegom i koleżankom z biur w Niemczech, Szwajcarii i Austrii nasze nieruchomości promujemy na międzynarodowych portalach.

Nie boimy się tematów trudnych

Zrobimy wszystko aby nasi Klienci byli obsłużeni profesjonalnie, dbamy o ich satysfakcję, ale przede wszystkim o bezpieczeństwo przeprowadzanych transakcji. Dlatego też dokładnie sprawdzamy każdy dokument dotyczący nieruchomości. Niekiedy Sprzedający oburzają się gdy już na pierwszym spotkaniu prosimy o numer księgi wieczystej, akt własności, czy inny dokument potwierdzający własność. My jednak bez tego nie rozpoczynamy procesu sprzedaży. Nie znaczy to, że odmawiamy jeśli pojawia się problem związany z własnością lub inny dotyczący nieruchomości. Od tego jesteśmy aby pomóc go rozwiązać, musimy jednak wiedzieć z czym się mierzymy. Prawie każdą sytuację da się rozwiązać i przeprowadzić transakcję, czasem jednak trzeba uregulować stan prawny. Wchodzi w to pomoc w założeniu księgi wieczystej, sprostowanie wpisów jeśli księga jest prowadzona, ale wpisy w niej nie są zgodne z faktycznym stanem prawnym, złożenie odpowiednich wniosków. Jeśli zachodzi taka potrzeba pomagamy również ustalić i odszukać spadkobierców. W przypadku sprzedaży bądź zakupu ziemi rolnej pomagamy uzyskać odpowiednie pozwolenia. Aby zagwarantować najwyższą jakość usług do naszego zespołu, na stałe, dołączyła Prawniczka z wieloletnim doświadczeniem. Zajmuje się ona tylko i wyłącznie nadzorem nad poprawnością dokumentów związanych z obsługą transakcji.

Negocjacje

Mógłby ktoś powiedzieć, że nikt tak nie zadba o korzystne warunki transakcji, jak Klient działający we własnym interesie. Otóż nic bardziej mylnego. Lata doświadczenia przekonały nas, że niekiedy pomoc w negocjacjach jest bezwzględnie konieczna. Oferujemy naszym Klientom wsparcie podczas całego procesu sprzedaży w tym profesjonalne przeprowadzenie negocjacji, tak aby każda ze stron była wygrana, czyli zgodnie z naszą dewizą.

Nie taka Warszawa odległa.

Podobnie jak w przypadku nieruchomości wypoczynkowych potrzeby naszych Klientów zmusiły nas, poniekąd, do rozejrzenia się dalej niż na rynku lokalnym. Okazało się bowiem, że Kupujący z Białegostoku i innych okolicznych miast bezpieczniej czują się współpracując z pośrednikiem będącym w przysłowiowym „zasięgu ręki”.

Powoli nadchodzi czas rekrutacji na studia, a tym samym czas poszukiwań mieszkań do wynajmu, ale też do zakupu. Wielu podlaskich studentów wyjeżdża do Warszawy i tam musi znaleźć sobie jakieś lokum. Wielu też ludzi po ukończeniu studiów podejmuje pracę w stolicy i także musi gdzieś zamieszkać.

Nie zawsze okazuje się to łatwe. Po pierwsze jadąc do obcego miasta poszukujący nie znają dzielnic, ulic, nie do końca odnajdują się i orientują, jakie miejsce byłoby dla nich odpowiednie. Skąd jest dobra komunikacja do miejsca nauki czy pracy. Po drugie poszukując mieszkania często kontaktują się z licznymi biurami nieruchomości i z każdym muszą podpisać umowę, negocjować warunki. Po trzecie nie zawsze wybrane na portalu ogłoszeniowym mieszkanie okazuje się być takie jak na zdjęciach i spełniać oczekiwania.

Po długich i żmudnych poszukiwaniach, kilku wyjazdach zakończonych niepowodzeniem, nie trudno jest podjąć niewłaściwą decyzję „oby mieć to z głowy”.

Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych Klientów postanowiliśmy pomóc im w tych poszukiwaniach. Wystarczy zgłosić do nas chęć zakupu lub wynajmu mieszkania w Warszawie i opowiedzieć jakie są oczekiwania.

Reszta w naszych rękach. Znajdziemy odpowiednie nieruchomości, umówimy kilka na jeden dzień, tak aby nie trzeba było jeździć wielokrotnie. Oczywiście pojedziemy razem na miejsce i pokażemy wybrane mieszkania. Dzięki znajomości rynku oraz współpracy z licznymi warszawskimi biurami jesteśmy w stanie zagwarantować, że znajdziemy dokładnie to czego Klient potrzebuje. Będziemy również uczestniczyć w procesie finalizacji transakcji odpowiadając za jej bezpieczeństwo.

Przekonaliśmy się, że taka forma współpracy doskonale się sprawdza i zachęcamy wszystkich zainteresowanych.

Jolanta Sienkiewicz, pośrednik w obrocie nieruchomościami.

.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *